Jak pozbyć się przebarwień przed latem?

Przebarwienia na skórze, to ciemniejsze plamki w postaci np. „pieprzyków” czy piegów, powstające na skutek nagromadzenia się w skórze barwnika (melaniny) pod wpływem promieni UV.

Aby pozbyć się plam można poddać się kilku rodzajom zabiegów wykonywanych w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych lub klinikach chirurgii plastycznej (takie usługi świadczy np. Klinika Chirurgii Plastycznej i Estetycznej SFERA w Warszawie). W Klinice SFERA przebarwienia zostaną zbadane przez wyspecjalizowanych lekarzy i zostanie dobrana najskuteczniejsza metoda ich usunięcia. Szczegóły na www.klinikasfera.pl

Sposoby leczenia przebarwień

Przebarwienia mogą być leczona za pomocą kwasów takich jak np. glikolowy, mlekowy, salicylowy, laktobinowy, hydrochinon, kojowy, azelainowy, pochodne witaminy C (tretinoina, isotretinoina).

Inną metodą jest leczenie za pomocą zabiegów lasowych. W tym przypadku Wiaka lase4ra kierowana jest na przebarwienie i pod wpływem światła melanocyty (komórki produkujące melaninę) nagrzewają się i rozpadają.

Krioterapia czyli leczenie zimnem. Polega na zamrażaniu zmienionych miejsc na skórze lub wstrzykiwaniu w nie ciekłego azotu, a następnie ich chirurgicznym usunięciu. Niestety niesie za pewne sobą ryzyko powstania blizn. Krioterapia stosowana jest w szczególności u osób starszych.
Mikrodermabrazja czyli mechaniczne usuwanie warstwy naskórka za pomocą głowic ściernych (diamentowych lub z korundu). Jest mniej szkodliwa dla skóry niż zabieg laserowy.

Chemabrazja kosmetyczna czyli peeling Cosmelan, to metoda uznawana obecnie za jedną z najskuteczniejszych kuracji usuwających przebarwienia. Niestety jej skuteczność ogranicza się jedynie do usunięcia skutków nadprodukcji melaniny, ale nie usuwają jej przyczyny czyli nadaktywności lub nadprodukcji melanocytów.

Metody chirurgiczne – polegają na chirurgicznym usunięciu przebarwień.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: