Drukuj
Kategoria: Biznes

Dzisiejsze magazyny w niczym nie przypominają tych sprzed paru dekad. Często są to ogromne hale, w których przechowywana jest ogromna ilość artykułów. Aby ułatwić kompletację towarów zamówionych przez klienta i przeznaczonych do wysyłki, stosuje się systemy pickingu. Są one nieocenioną pomocą w każdym magazynie oraz wpływają na jego wydajne funkcjonowanie.

Do czego służą systemy pickingu?

Systemy pickingu korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych Są to instalacje, które służą do kompletowania towaru zgodnie z zamówieniem klienta. Ich zadaniem jest także przygotowanie artykułów do wysyłki. Jak nietrudno się domyślić, ich wykorzystywanie znacznie przyśpiesza pracę zwłaszcza w dużych magazynach, a także w hurtowniach, gdzie składowany jest towar do sprzedaży detalicznej.

Dzięki systemom pickingu trudniej o pomyłkę, co przekłada się na zadowolenie klientów z szybkiego dostarczenia właściwego zamówienia. Ich działaniem steruje zaawansowane oprogramowanie, które minimalizuje ryzyko błędu i ułatwia pracę załodze magazynu.

System pickingu może być przystosowany do specyfiki dowolnego magazynu. Wystarczy jego projekt powierzyć doświadczonej firmie, która na podstawie informacji o składowanych artykułach, ich rozmiarach oraz obsługiwanych kodach wdroży najlepsze rozwiązanie” – mówi specjalista z firmy CASSIOLI Polska.

Systemy pickingu – jakie są ich rodzaje?

W zależności od branży i typu magazynu można zastosować w nich różne systemy pickingu. Wyróżnia się ich takie warianty jak:

Tak złożone i uporządkowane procedury są gwarancją tego, że klient zamawiający produkt dostanie towar, którego oczekiwał. Natomiast praca samego magazynu będzie dużo wydajniejsza, a kompletacja paczek – bezbłędna.