Drukuj
Kategoria: Motoryzacja

Nowoczesne technologie potrafią znacząco ułatwić życie, jednak często są również furtką dla złodziei i oszustów mogących znaleźć więcej słabych punktów systemu, które później zostaną wykorzystane do kradzieży. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku nowoczesnych systemów bezkluczykowych coraz częściej stosowanych w autach. Systemy te są bardzo wygodne, jednak nie mając świadomości zagrożenia płynącego z ich eksploatowania, użytkownicy narażeni są na stanie się łatwym łupem dla złodziei. Kradzieży możemy zaradzić za pomocą firmy James, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów zapobiegających temu procederowi.

Jak działają systemy bezkluczykowe?

System bezkluczykowy umożliwia otworzenie drzwi auta oraz odpalenie go specjalnym przyciskiem, bez użycia kluczyków w tradycyjnej formie. Zamiast kluczyka, nosi się ze sobą specjalny nadajnik, który wyglądem przypomina obudowę tradycyjnego kluczyka. Ma on wbudowany nadajnik łączący się z czujnikiem w aucie, gdy nadajnik znajdzie się w pobliżu auta odblokowuje ono możliwość otworzenia drzwi lub włączenia silnika. Cała wygoda polega na tym, że wystarczy mieć nadajnik w kieszeni i nie trzeba go nigdzie przykładać, ani w ogóle brać do ręki. Ma to jednak swój słaby punkt, gdyż połączenie nadajnika z autem można przedłużyć za pomocą odpowiedniego sprzętu, na który firma Protected by James znalazła metodę.

Jak obronić się przed kradzieżą auta metodą na walizkę?

Metoda kradzieży „na walizkę” polega na tym, że złodziej przy użyciu sprzętu przedłużającego sygnał nadajnika pełniącego role kluczyka, umożliwia sobie otworzenie auta. Proces ten może przeprowadzić nawet gdy nadajnik znajduje się od kilkudziesięciu, do kilkuset metrów od auta. Wszystko sprowadza się do przedłużenia sygnału, który można łatwo zablokować dzięki James Key Box. Jest to bardzo proste, gdyż wystarczy trzymać nadajnik w pudełku na klucze zbudowanym ze specjalnego stopu rozpraszającego sygnał fal radiowych. Takie zabezpieczenie sprawi, że auto nie wykryje swojego nadajnika, gdyż jego sygnał nie zostanie przedłużony.

Jak w praktyce działa pudełko na klucze James?

Chcąc ochronić swoje auto przed kradzieżą, wystarczy:

Przestrzegając tych zasad, kradzież auta metodą na walizkę będzie niemalże niemożliwa. Oferta firmy znajduje się na http://protectedbyjames.com/ gdzie można zapoznać się z jej szczegółami.