Drukuj
Kategoria: Motoryzacja

Mimo upływu lat wózki widłowe są wciąż wykorzystywane w wielu magazynach czy sklepach wielkopowierzchniowych. Są podstawowym elementem wyposażenia również i hal różnego rodzaju. W dużej mierze ułatwiają pracę, pozwalając na podnoszenie naprawdę sporych ciężarów. Warto więc dbać o ich prawidłowe funkcjonowanie. W tym celu trzeba znaleźć odpowiedni serwis wózków widłowych.

Czy warto oszczędzać na naprawie wózków widłowych?

Serwisowanie wózków widłowych wielu osobom wydaje się rozwiązaniem dość drogim. Dlatego czasem wybierają one mniej zaufane warsztaty lub proszą o pomoc amatorów. Tymczasem w większości przypadków jest to nieopłacalne. Niestety niska cena rzadko kiedy idzie w parze z wysoką jakością. W takich miejscach wózki widłowe, czy to spalinowe czy elektryczne, nie są wystarczająco dokładnie testowane. Może się więc okazać, że pojazd wróci z serwisu wadliwy czy uszkodzony. Warto stawiać na serwisy wózków widłowych, które mają spore doświadczenie i wyróżniają się profesjonalizmem działania od pierwszych do ostatnich chwil. Często polecanym serwisem jest przykładowo serwis wózków widłowych IPZ. W końcu bez odpowiedniego serwisowania wózki nie będą należycie spełniać swojej roli.

Części oryginalne czy zamienniki?

W serwisie przy ewentualnych naprawach wózków widłowych powinno się zawsze wykorzystywać nowe części wysokiej jakości. W przypadku tanich serwisów nie jest to normą. Warto więc już na samym początku zapytać, skąd dany warsztat bierze części zamienne do pojazdów. Ponadto dobry serwis wózków widłowych zapewniać powinien nie tylko regularne przeglądy, ale i remonty konserwatorskie i kapitalne czy remonty wybranych elementów – skrzyń przekładniowych, silników, ogumienia i wielu innych. Przeglądy muszą odbywać się regularnie. W przeciwnej sytuacji wózek może w każdej chwili odmówić posłuszeństwa. Tymczasem w wielu miejscach praca bez tego rodzaju sprzętu jest w zasadzie niemożliwa.

Czy pracownicy mają odpowiednie kwalifikacje?

W godnym zaufania serwisie wózków widłowych powinny oczywiście pracować osoby doświadczone i wykwalifikowane. Dobrze jest, jeśli znają się na różnych typach widlaków. W niektórych dużych miastach funkcjonują nawet specjalne centra wózków widłowych. Oferują one szeroką gamę usług związanych z tymi pojazdami. Można w nich sprzęt kupić, wynająć czy oddać do serwisu. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Przede wszystkim jest to wygodne, gdyż w jednym miejscu realizowane są różne usługi. Ponadto w przypadku długoterminowej współpracy niejednokrotnie można liczyć wówczas na atrakcyjne zniżki.