Drukuj
Kategoria: Motoryzacja

Mondeo to jeden z najpopularniejszych modeli produkowanych przez amerykański koncern Ford. Do oferty marki wprowadzony został w 1993 r. W 2014 r. w Europie zadebiutowała piata generacja pojazdu – na europejskich rynkach jest sprzedawana jako Ford Mondeo MK V

Ford Mondeo MK V – premiera w Europie

Mondeo MK V pokazane zostało po raz pierwszy w 2012 r. na targach motoryzacyjnych w Detroit, ale pod inną nazwą, a mianowicie jako Ford Fusion. Od samego początku było wiadomo, że model ten pojawi się w Europie z opóźnieniem. Początkowo miał trafić do salonów na starym kontynencie w 2013 r., ale problemy Forda sprawiły, że nastąpiło to dopiero jesienią 2014 r. W porównaniu z czwartą generacją nowe Mondeo otrzymało bardziej nowoczesny i dynamiczny wygląd – uwagę od razu przykuwa przedni grill znajdująca się z przodu para reflektorów o dość agresywnym designie.

Ford Mondeo MK V – wygodne wnętrze i różne warianty wyposażenia

Eksperci z serwisu Auto Plaza podkreślają, że Ford Mondeo MK V ma niezwykle wygodne wnętrze gwarantujące wysoki komfort podczas jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerom. W środku tego modelu zastosowano miękkie materiały wykończeniowe oraz dobrze zaplanowano konstrukcję i rozmieszczenie kokpitu. Ambiente to podstawowa wersja wyposażenia – nie zabrakło w niej m.in. poduszki chroniącej kolana kierowcy, elektrycznej regulacji szyb czy pełnego pakietu systemów bezpieczeństwa z ABS i ESC na czele. „Piątka” doczekała się także paru innych wersji wyposażeniowych, w tym m.in. Trend, Edition, Vignale, Titanium czy Gold X.

Ford Mondeo MK V – bezpieczne auto dla wymagających

W testach bezpieczeństwa Euro NCAP Ford Mondeo MK V uzyskał najwyższe noty – czyli pięć gwiazdek. Układ kierowniczy dostał elektryczne wspomaganie, co okazuje się niezwykle pomocne podczas jazdy po mieście. Zawieszenie jest znakomicie zestrojone, co sprawia, że omawiany model Forda bardzo dobrze się prowadzi – pod tym względem zdecydowanie wyróżnia się spośród wszystkich aut osobowych należących do segmentu D.