Drukuj
Kategoria: Motoryzacja

Samochody marki Ford nie mogą narzekać na brak popularności. Kuga to pierwszy SUV w europejskiej historii amerykańskiego koncernu. Model ten produkowany jest od 2008 r. Używane egzemplarze należą do grona najczęściej poszukiwanych aut na polskim rynku motoryzacyjnym.

Używany Ford Kuga – pierwsza generacja w cenie

Kuga to solidny SUV, który już na pierwszy rzut oka dostarcza wielu pozytywnych doznań. Zgodnie z koncepcją Forda samochód miał prezentować się w taki sposób, aby sprawiał wrażenie pojazdu, który cały czas jest w ruchu. Ma rodzinno-sportowy charakter i świetnie nadaje się na dłuższe wyjazdy. Jak podkreślają eksperci z serwisu Autoplaza, największym powodzeniem na rodzimym rynku wtórnym cieszy się pierwsza generacja omawianego modelu. Produkowana była przez pięć lat, od 2008 r. do 2013 r. W 2010 r. doczekała się lekkiego liftingu. Używany Ford Kuga I w dobrym stanie technicznym i ze stosunkowo niedużym przebiegiem to spory wydatek, ale dużo mniejszy niż np. nowy Ford Kuga trzeciej, czyli aktualnej, generacji.

Ford Kuga I – wersje wyposażeniowe i jednostki napędowe

Ford Kuga I doczekał się kilku wersji wyposażeniowych: Trend, Titanium, Titanium S i Individual. W standardzie ma szereg funkcjonalnych udogodnień, w tym m.in. klimatyzację, ABS oraz elektroniczny system, który zapobiega dachowaniu. Co się zaś tyczy jednostek napędowych, to pod tym kątem „jedynkę” wypuszczono z fabryk w trzech wariantach: z silnikiem benzynowym 2.5 Turbo oraz z dwoma silnikami diesla. Na pochwałę zasługuje w szczególności silnik benzynowy z racji na niską awaryjność oraz trwałość.

Ford Kuga I – przestronne i wygodne wnętrze

Tym, co przykuwa uwagę, jest przestronne wnętrze Forda Kugi I zapewniające wygodę zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Użyto tutaj wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, a deskę rozdzielczą zaprojektowano tak, aby maksymalnie uprościć kierowcy kierowanie pojazdem. Do tego nie sposób nie wspomnieć o pojemnym bagażniku z dzieloną pokrywą. Całość jest zdecydowanie na plus!