Drukuj
Kategoria: Motoryzacja

Na polskim rynku mamy szeroki wybór różnych kompresorów tłokowych, więc wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie jest taki prosty. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, które będą miały wpływ na to, czyli narzędzie będzie idealne do pistoletu lakierniczego, urządzeń pneumatycznych czy pompowania kół.

Który kompresor tłokowy 100l najlepiej wybrać?

Każdy, kto decyduje się na zakup wysokiej jakości sprężarki, musi dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie taki sprzęt będzie najczęściej wykorzystywany. Do dużego warsztatu samochodowego oraz ciężkiego przemysłu, najlepiej jest zamówić urządzenie, które będzie miało dużą moc przerobową i będzie mogło funkcjonować bez przerw oraz bez awarii.

Natomiast jeśli potrzebujemy sprężarkę tylko do prac w garażu to w zupełności wystarczy nam kompresor tłokowy 100l. Takie urządzenie jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy musimy utrzymać wysoką higienę czystości oraz wykonujemy zadania, gdzie nie może dostać się nawet odrobina oleju do sprężonego powietrza.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego kompresora tłokowego?

Kiedy decydujemy się na zakup odpowiedniej sprężarki, musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, które mają wpływ na jakość i efektywność wykonywanej pracy. Należy uwzględnić, takie parametry jak:

Najważniejsze cechy urządzenia

Jeśli potrzebujemy urządzenia, które będzie pracować bez żadnych przerw to warto postawić na kompresor tłokowy 100l, który ma duży zbiornik i umożliwia wykonywanie efektywnej pracy. Na samym początku najistotniejsze będą takie czynniki jak wydajność oraz moc.

Szybkość wykonywanych zadań w głównej mierze będzie zależeć od czasu napełniania butli. Dobrym rozwiązaniem okazuje się sprężarka, która na jednym ładowaniu umożliwi wykonanie wszystkich prac w ciągu jednego dnia.

Nie bez znaczenia jest także poziom hałasu, który generuje kompresor. Istotne jest to zarówno w dużym warsztacie samochodowym, jak i małym, przydomowym garażu. Najlepsza okazuje się sprężarka, która generuje natężenie na poziomie 70-75 dB. Oczywiście w ofercie znajdziemy także inne modele, które pracują znacznie ciszej.

Stacjonarny czy mobilny kompresor tłokowy 100l?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, dokładnie powinniśmy zastanowić się nad tym, czy sprzęt będziemy użytkować tylko w jednym miejscu, czy może będziemy go przewozić. Pojemny i duży kompresor tłokowy będzie najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem do dużego warsztatu wulkanicznego. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby taki model posiadał długi kabel, dzięki czemu będziemy mogli go użytkować komfortowo bez żadnych problemów. Wersja mobilna najlepiej sprawdza się w miejscach, gdzie będziemy często malować i lakierować. W ten sposób bardzo łatwo będzie nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc na dole czy bokach samochodu. Przenośny kompresor produkowany jest z lekkich materiałów, dzięki czemu jest poręczny i charakteryzuje się niewielką wagą. Takie urządzenie może być skutecznie wykorzystywane zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i domowym garażu.

Kompresor tłokowy 100l sprawdzi się idealnie w firmach i warsztatach samochodowych. Przy wyborze idealnego urządzenia warto wziąć pod uwagę najważniejsze czynniki takie jak moc, pojemność oraz wydajność.