Drukuj
Kategoria: Motoryzacja

Przeważnie wiosna jest świetnym okresem na odkrycie swojej sympatii do motocykli. Jakkolwiek ładne okoliczności przyrody nie stanowią najistotniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, niewątpliwie to odpowiedni moment, żeby odpowiednio wyczuć maszynę i przyswoić wszystkie reguły bezpieczeństwa. Z pewnością jazda motocyklem przynosi przyjemne wrażenie wolności, jednakowoż potrzebuje odpowiedniego przygotowania oraz zaopatrzenia. W szczególności każdy początkujący motocyklista winien zaznajomić się z listą niezbędnych akcesoriów, jakie są konieczne dla zachowania bezpieczeństwa w czasie jazdy motocyklem, tak samo w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie porządnie dostosowanego kasku motocyklowego z homologacją jest podstawą, którą określa nie tylko zdrowy rozsądek, ale przede wszystkim kodeks ruchu drogowego. Obecnie jest mnóstwo wariantów kasków, których specyfika i zastosowanie zależą zasadniczo od stylu jazdy. Inny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odrębny do poruszania się większym motorem. Istnieją także kaski przystosowane na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista zazwyczaj wybiera kask integralny, który z powodu swojej wszechstronnej, pełnej konstrukcji umożliwi komfort i osłonę głowy zarówno w trakcie jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, cięższych trasach. Trzeba zaopatrywać się w tylko takie kaski, które mają znaczek certyfikowanej homologacji. Znaczy to, że realizują ustalone kryteria bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na drogach europejskich.

Odzież na motocykl

Ubranie motocyklisty komponuje się z paru elementów. Na początek należy wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Na ogół wybór pada na szablonową, kultową, lecz solidną i odporną na uszkodzenia kurtkę skórzaną na motor. Aktualnie dostępne są także tekstylne kurtki motocyklowe, które podobnie cechuje dobra jakość. Wybierane są zazwyczaj przez wzgląd na swoją lekkość, odporność na wodę i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, bez znaczenia do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, powinien mieć specjalne ochraniacze.
Poza kurtką powinno wyekwipować się w spodnie na motor. Mogą to być jeansy motocyklowe albo modele z innych mocnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe również powinny być wyposażone w protektory.
Adekwatne buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i ochraniać stopy. Z tej przyczyny trzeba wybierać tylko te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to zdaje się najczęściej nabywany element ubioru motocyklisty. Dobrze jest dysponować kilkoma parami, które można zmieniać w zależności od pory roku jak również stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami na pewno stanowią podstawę wyekwipowania i powinny znajdować się na liście podstawowych zakupów początkującego motocyklisty.
Wskazane jest także pamiętać o pozostałych elementach stroju na motor. Można zaopatrzyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, jak również rozważyć zakup kominiarki pod kask. Powinno się natomiast pamiętać, aby wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko dobrej jakości, lecz też zabezpieczały motocyklistę przed możliwymi otarciami, czy zranieniami podczas upadku.

Uzupełniające akcesoria na motocykl

Początkujący motocyklista winien przede wszystkim skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Ale bez wątpienia każdy, kto wyrusza poza miasto, czy też na nieznane trasy winien wyposażyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia stworzone specjalnie z myślą o potrzebach motocyklisty, zatem są niezawodne i wygodne w używaniu. Natomiast interkom instalowany w kasku umożliwi motocykliście komunikację z innym jeźdźcem, a oraz pozwoli na słuchanie komend z nawigacji.

Powinno się jednak mieć na uwadze, że podstawą każdego motocyklisty powinna być przezorność i rozsądek. Jazda motocyklem związana jest z dużym niebezpieczeństwem, nie tylko ze względu na zachęcające możliwości mocy silnika, ale również z uwagi na innych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi starać się sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można kupić w doskonale wyposażonym sklepie dla motocyklistów. Warto bez wątpienia sięgnąć po asortyment dobrej jakości. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo. Najlepszą jakość zazwyczaj mogą zapewnić wyłącznie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Toteż w LibertyMotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Wyłącznie najwyższa jakość materiałów i wykonania potwierdzona certyfikatami zdoła zagwarantować odpowiednie zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.