Drukuj
Kategoria: Motoryzacja

W dobie rozwiniętej elektroniki i przeglądając statystyki policyjne, można zauważyć, że zabezpieczenia elektroniczne przestają być skuteczne. Część osób chcących chronić swoje samochody stosuje zabezpieczenia mechaniczne - te jednak także są kwestią czasu. Jakie jeszcze mamy możliwości?

Aby lepiej zabezpieczyć swoje auto trzeba mieć świadomość przed czym się zabezpieczamy. Auta kradzione są głównie w celu pozyskania części zamiennych do dalszej odsprzedaży - na to wskazują jednoznacznie policyjne statystyki. Dlaczego tak się dzieje? Wydaje się to być zrozumiałe w sytuacji, gdy import aut używanych do Polski przez kolejny rok z rzędu wynosi co najmniej dwa razy więcej niż sprzedaż aut nowych. Przez wiele poprzednich lat rokrocznie do Polski sprowadzany milion aut używanych (przy sprzedaży nowych na poziomie około 300 tysięcy sztuk). To rodzi olbrzymi popyt na używane części zamienne.

Jak można się zabezpieczyć przed kradzieżą auta na części?

Paserzy nie będą chcieli sprzedawać części, które mają oznaczenie w postaci informacji, z którego auta dane części pochodzą.  Takie oznaczenie można wykonać przy pomocy technologii znakowania pojazdu 20 000 mikrocząsteczek, czyli za pomocą technologii mikroznakowania. Takie mikrocząsteczki są trwale nanoszone na różne elementy auta i w praktyce są niemal nieusuwalne . Wyglądają jak niewielki brokat. W żaden sposób nie psują estetyki, a są bardzo praktyczne. Po zastosowaniu tych technologii do każdego nowego auta polskiego importera Subaru, a także Jaguar - niemal zupełnie zniknął problem kradzieży tych aut.

Zabezpieczone mikroznakowaniem auto ma na sobie 20 000 mikrohologramów - każdy mikrohologram ma naniesiony unikalny numer identyfikacyjny - jeden dla jednego pojazdu i ten numer jest wprowadzony do ogólnoeuropejskiej bazy pojazdów zabezpieczonych. Dzięki współpracy z policją, w przypadku identyfikacji takich części np. na giełdzie, od razu wiadomo, z którego auta pochodzi dana część - co stawia sprzedającego taką część w jednoznacznej sytuacji.

Jaki jest koszt takiego zabezpieczenia? Ile trwa wykonanie?

Koszt zabezpieczenia jest niewielki, wynosi niecałe 690zł, a nałożenie mikroznakowania to ok. godziny czasu na umyte auto. Więcej informacji w firmie www.mikroznakowanie.pl