Drukuj
Kategoria: Projekty

Usługa self storage polegająca na wynajmie samoobsługowych magazynów w specjalnie przystosowanych do tego obiektach jest w Polsce coraz popularniejsza. Tego typu magazyny mają wiele zalet przemawiających na ich korzyść – oto te najważniejsze.

Duża dostępność

Magazyny samoobsługowe są dostępne nie tylko dla dużych firm dysponujących potężnym kapitałem, ale też dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla osób prywatnych. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że na razie tylko w dużych miastach da się wynająć samoobsługowy magazyn. Warszawa jest pod tym względem największym rynkiem Polsce, ale Kraków, Poznań czy Szczecin również mają się czym pochwalić. Jak oceniają eksperci z firmy Kangu Self Storage specjalizującej się w wynajmowaniu boksów magazynowych, to się najpewniej zmieni i magazyny będą dostępne także i w mniejszych miejscowościach.

Krótki okres najmu

Możliwość wynajęcia magazynu samoobsługowego na krótki termin to ogromna zaleta omawianego rozwiązania. W niektórych firmach minimalny okres najmu wynosi np. 7 dni. Każda firma udostępnia magazyny na własnych zasadach, dlatego zawsze należy zapoznać się z regulaminem świadczenia usług.

Atrakcyjne ceny

W Warszawie za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio 80-130 zł netto miesięcznie. W Poznaniu czy Wrocławiu przeciętne stawki oscylują w granicach 100 zł. Ostateczna cena zależy jednak od lokalizacji magazynu, jego wielkości oraz od długości najmu.

Wygoda

Klient wynajmujący magazyn zyskuje do niego całodobowy dostęp przez wszystkie dni w tygodniu. Poszczególne firmy świadczące usługę self storage zapewniają różne formy zabezpieczenia boksów, np. klucze, karty czy osobiste kody dostępu.

Wszechstronne zastosowanie

Magazyn samoobsługowy przydaje się w rozmaitych sytuacjach. Dla firm jest to znakomite miejsce do przechowywania dokumentów czy produktów sprzedawanych w sklepie online. Tutaj również można zgromadzić dobytek w przypadku zmiany siedziby firmy. Z kolei osoby prywatne zwykle korzystają z boksów przy remontach, przeprowadzkach czy wyjazdach.