Drukuj
Kategoria: Technologie/IT

Pewnie nie każdy jest posiadaczem, ale zapewne każdy wie co to jest laptop czy komputer. Sprzedaż tych sprzętów wciąż się rozwija.

W obrębie tych urządzeń możemy zanotować istotną dominację Windowsa 10 w charakterze systemu operacyjnego. Zyskują na popularności laptopy z ekranem dotykowym czy komputery All-in-one. Aczkolwiek w przypadku takich urządzeń obsługa Windowsa 10 za pośrednictwem ekranu dotykowego w niewielkim stopniu przypomina obsługę Androida, który w przypadku smartfonów i tabletów sprawdza się znakomicie. Dodatkowo ilość aplikacji Windowsa 10 równa się z Androidem.  Biorąc pod uwagę urządzenia mobilne posiadające dotykowy ekran aż blisko 85% obsługiwanych jest za pomocą Androida. O ile Windows 10 góruje w urządzeniach stacjonarnych tak Android ma pewną pozycję w sprzętach mobilnych.

Wkrótce ten stan rzeczy może ulec zmianie. Nie tak dawno został stworzony projekt Remix OS. Pod tą jakże zagadkową nazwą skrywa się Android 5.0 Lollipop, który został zmieniony w taki sposób, żeby łudząco identyfikować się do Windowsa 10. Wzornictwo zwykłego Windowsa wespół z kompletną funkcjonalnością Androida przypuszcalnie stanie się znakomitym rozwiązaniem.

Z jednej strony jest sprawdzony i lubiany przez miliony odbiorców Android. System nieskomplikowany, intuicyjny a także funkcjonujący na słabszych konfiguracjach. Z drugiej strony jest prezencja a także pewna część obsługi do złudzenia przypominającą Windowsa, czyli identyczny system, który znajduje się nieomal w każdym domu na PC oraz laptopie. Takie zestawienie może nieco zachwiać teoretycznie pewną pozycję Windowsa.