Drukuj
Kategoria: Technologie/IT

TV w internecie to rozwiązanie, które zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Wynika ona z tego, że można z jej wykorzystaniem śledzić ulubione kanały telewizyjne praktycznie z każdego miejsca. Wystarczy tylko dysponować odpowiednim urządzeniem przenośnym oraz stałym dostępem do sieci, o odpowiedniej przepustowości.

TV na komputerze lub laptopie w domu

TV w internecie uruchamiana w warunkach domowych sprawia, że nie trzeba w związku z tym korzystać z telewizora. Można do tego użyć znajdującego się w innym pomieszczeniu komputera stacjonarnego lub przenośnego laptopa, przy wykorzystaniu strony internetowej operatora. Dzięki temu nie istnieje konieczność przenoszenia odbiornika TV do innego pomieszczenia. Ponadto, przy wykorzystaniu laptopa telewizję uruchomi się w sypialni, kładąc go na stoliku. Pozwala to na miłe spędzenie wieczoru przed zaśnięciem.

Telewizja online w podróży

Online TV może być uruchomiona w trakcie podróży. Wystarczy na urządzeniu przenośnym uruchomić usługę internetu, by móc cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie. Do uruchomienia TV w internecie podczas podróży wystarczające będzie łącze o przepustowości 2 Mbps. Jeśli chodzi o internet mobilny, operatorzy bardzo często oferują jednak obecnie znacznie szybszy transfer danych także przy odpowiednim zasięgu nie powinno być problemu z transmisją online w sieci.

Telewizję online w podróży można uruchomić na tablecie lub laptopie. W przypadku podróży takim środkiem lokomocji jak autobus lub samochód najwygodniejszy będzie jednak smartfon. W celu połączenia się z telewizją online na takim urządzeniu przenośnym trzeba ściągnąć zwykle specjalną aplikację i wpisać swoje dane w postaci loginu i hasła. Po wyborze interesującego nas kanału telewizyjnego już w ciągu kilkunastu sekund każdy będzie się cieszyć telewizją wysokiej jakości.

Telewizja online podczas przerwy w pracy, konferencji lub na szkoleniu

TV w internecie bardzo często jest uruchamiana także podczas przerwy śniadaniowej w pracy, na konferencji lub na szkoleniu. Pozwala to na miłe spędzenie czasu przed wróceniem do swoich obowiązków. Z telewizji online w takim przypadku można skorzystać przy wykorzystaniu łącza udostępnianego przez firmę lub obiekt, w którym odbywa się dane wydarzenie. Wystarczy uzyskać hasło dostępowe do sieci od administratora i uruchomić aplikację do odtwarzania telewizji w internecie.

TV w internecie – ile to kosztuje?

Telewizja online jest oferowana przez większość operatorów zupełnie za darmo, dla klientów, którzy mają podpisaną umowę o świadczenie usług telewizji kablowej. Przy zakupieniu odpowiedniego pakietu internetu nie trzeba się zatem martwić, że będzie się ponosiło w związku z tym dodatkowe opłaty. Warto w tym zakresie skorzystać z pakietów usług. Na przykład firma INEA oferuje bardzo korzystne cenowo rozwiązania w kwestii pakietu telewizji kablowej i internetu.