Drukuj
Kategoria: Technologie/IT

Możliwości, jakie daje nam proces flokowania są wszechstronne. Na niemalże każdą powierzchnię możemy nałożyć równomierną warstwę kleju i strzyży, czyli krótkich włókien, tym samym nadając produktowi całkowicie inny wygląd.

W procesie flokowania wykorzystuje się odpowiednie narzędzie elektrostatyczne, które wprawia włókna strzyży tekstylnej w ruch i prostopadle mocuje je w kleju do podłoża. Flokowanie można zastosować na szkło, metal, gumę, plastik, papier lub tekstylia. Flokowanie nie ogranicza się tylko do poprawy wyglądu powierzchni, ale bardzo często równocześnie oznacza dodatkowe właściwości użytkowe. Produkty poddane flokowaniu zyskują dodatkową trwałość lub odporność na czynniki zewnętrzne.

Dlatego też ze względu na swoje pozytywne właściwości flokowanie jest stosowane w wielu różnych obszarach, w tym w branży motoryzacyjnej. Najczęściej flokowanie stosuje się na przykład na elementach deski rozdzielczej, uszczelkach, podsufitkach, aby poprawić płynność pracy poszczególnych części np. przesuwania okien lub osiągnąć redukcję hałasu. Z pewnością osiągnięty efekt wizualny jest dodatkowym atutem. Wnętrze auta zyskuje wówczas nowy i atrakcyjny wygląd.

Ze względu właśnie na wszechstronność zastosowania flokowania, można ten proces również wykorzystać w branży odzieżowej. Za pomocą floku można ozdabiać koszulki, czapki lub inne elementy odzieży. Metodą flokowania uwypukla się logotyp firmy, ciekawy napis, czy wzór. Nadaje się wówczas odzieży unikalną i indywidualną cechę. Z tego powodu proces flokowania jest wykorzystywany przy produkcji spersonalizowanych gadżetów firmowych. Naniesiony metodą flokowania logotyp firmy na koszulkach, brelokach lub innych materiałach reklamowych jest niewątpliwie bardzo atrakcyjnym sposobem za zwrócenie uwagi klienta. Dodatkowo uwypuklony dzięki flokowaniu wzór jest trwały i odporny na blaknięcie.

Z tych samym względów proces flokowania można zastosować na produktach wykonanych z papieru. W ten sposób powstają spersonalizowane kartki okolicznościowe, pudełka na różne przedmioty, kalendarze lub inne papierowe materiały reklamowe. Są one bez wątpienia niezwykle unikatowe i przyciągają wzrok.

Warunkiem jednak znakomitego efektu wizualnego na przedmiotach, jaki możemy osiągnąć dzięki flokowaniu, jest profesjonalne wykonanie całego procesu. Warto zatem wybrać takich fachowców, którzy w posiadają nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem we flokowaniu. Niewątpliwie w firmie Alterflock.pl pracuje zespół kompetentnych ludzi, którzy nie tylko posiadają odpowiednie umiejętności, narzędzia i wiedzę, ale również potrafią doradzić w kwestii flokowania.