Drukuj
Kategoria: Technologie/IT

Dotychczas producent BlackBerry - firma Research In Motion z Kanady, lansowała własny, mało znany system operacyjny - BB10. Firma usilnie starała się przekonać do tego systemu swoich klientów. Rezultaty były jednak marne. W ostatnim kwartale firmie udało się sprzedać tylko 800 tysięcy telefonów komórkowych BlackBerry, tymczasem firma Apple sprzedała kilkadziesiąt milionów swoich urządzeń.

Blackberry zdecydował się na ratowanie firmy poprzez wprowadzenie na rynek nowego telefonu wyposażonego w system operacyjny, który jest juz dobrze znany. Od piątku w sprzedaży jest smartfon BlackBerry pracujący na Androidzie.

Włodarze firmy liczą na to, że nowo wprowadzony system nakłoni do zakupu telefonu, dzięki wyższemu poziomowi bezpieczeństwa a także możliwości instalowania dużej ilości aplikacji i narzędzi biznesowych.

Cena nowego BlackBerry to 700 dolarów, wyposażony jest w 5,4 calowy ekran dotykowy, a także dwa aparaty fotograficzne. Posiada także standardowo klawiaturę QWERTY, jednakże w tym modelu wysuwaną. Smartfon pracuje na 6-rdzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 808, wyposażony jest w 3 gb pamięci RAM oraz 32 gb na dane. Pamięć może być rozszerzana za pomocą kart microSD.