Drukuj
Kategoria: W wolnym czasie

Wiosenna pora to idealny czas na wypoczynek. Aura nastraja pozytywnie, a coraz przyjemniejsze temperatury sprawiają, że otaczająca nas przyroda jest przyjazna i kolorowa. "Farciarze, którzy mogą wziąć urlop, wyruszają w świat do kurortów polskich lub zagranicznych. Wybierają odpoczynek w spa, na plaży. Ale ci co nie mogą urlopować, mogą relaksować się we własnym zakresie. Spróbujmy zatem przedstawić parę metod na odpoczynek po pracy. Jak można zapewnić sobie relaks w domu, po całym dniu ciężkiej pracy?

Dobry plan na wypoczynek

Planowanie bezdyskusyjnie nie wyłącza dobrego odpoczynku. Skoro możesz napisać sobie w terminarzu rozmowę z szefem, przeprowadzać swoje obowiązki zawodowe ściśle według wyznaczonego poprzednio schematu, równie słusznie możesz zaplanować sobie dwie godziny wypoczynku. Być prawdopodobnie na początku wydaje się to kuriozalne, jednakże jeżeli uda ci się tym sposobem wygospodarować należyty okres dla siebie, to spostrzeżesz tylko same zalety. Niektórzy lubią wcielać w życie wszystkie swoje aktywności podług zarysu. Osobliwie pracoholicy urzeczywistniają wyłącznie cele zawodowe wprowadzone w planer. Przeto niesłychanie rozważne jest zwyczajnie wpisanie w kalendarz obowiązkowego czasu na relaks. Na dodatek można w tym miejscu wyraźnie napisać to, co pragnęlibyśmy zdziałać - bez względu, czy to jest kolacja przy świecach, słuchanie muzyki relaksacyjnej, czy cokolwiek innego. Istotne jest też, iżby przystać, iż pora na wieczorny relaks ma taki sam kolosalny priorytet, jak na przykład zebranie z prezesem.

Relaks kontra innowacyjne technologie

Wydaje się, że coraz bardziej doceniamy istnienie bez nowych technologii. Bezsprzecznie już od kilku dekad egzystują solidne wyniki dociekań naukowych potwierdzających pejoratywne znaczenie nadmiernego używania z kompa i telefonu. Dzisiaj jednak życie zawodowe mnogości z nas akumuluje się oczywiście około programów komputerowych i internetu. Do tego jeszcze taśmowe seriale, które zazwyczaj ogląda się po parę sezonów na raz. W tym przypadku należy sobie powiedzieć definitywnie "stop". Czas, jaki wyznaczamy na rekreacja znaczy całkowite wyeliminowanie ekranów sprzed oczu. Być może dla niektórych oglądanie filmów to pewien wersja wypoczynku - tutaj bezwzględnie należy zaufać medycynie i własnemu instynktowi. Jeśli serial kompletnie cię wciągnął i nie potrafisz z niego wycofać się na korzyść przechadzki po parku, to oczywisty sygnał tego, że tym bardziej powinieneś cokolwiek z tym poczynić. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie szkodzi nadmiernie, jednak powszechnie znane jest, że zwykle serial ogląda się po kilka odcinków na raz, kosztem dobrego pokrzepiającego snu. W znacznym stopniu korzytniej wybrać się do kina.

Niekonwencjonalne terapie relaksacyjne

Już starożytni znali korzyści niekonwencjonalnych procedur terapeutycznych. Użytkowano zioła wydzielających specjalny zapach i otaczano się subtelnymi kolorami. Wskazane jest pamiętać, że lawenda, czy melisa oddziałuje na nasze zmysły kojąco i relaksująco. Odpal świecę zapachową lub weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz kilka kropli dodać do nawilżacza powietrza. Dobrze jest też przyciemnić światła, ażeby ukształtować łagodny nastrój. Wypoczywają wtedy wszystkie twoje zmysły.
Jeżeli prezentujesz typ towarzyski, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Powinno się cyklicznie korzystać z dobroczynnego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Szczególnie właśnie masaż jest bardzo dobrym rozwiązaniem, odstresowuje, upiększa i można z niego skorzystać zarówno w w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie.

Relaksuj się tak, jak chcesz

Może to dla wielu moralizatorstwo, jednakże ostatnie badania psychologów dokładnie udowadniają, że nie potrafimy odpoczywać. Nie użytkujemy wolnego czasu. Wybieramy propozycje niekorzystne bądź wprost szkodliwe dla naszego stanu psychicznego i fizycznego. A recepta na to jest dość prosta. Odpoczywajmy tak, jak lubimy, wybierajmy taką formę odpoczynku, jaka jest dla nas najprzyjemniejsza i najkorzystniejsza. Nie odkładajmy odpoczynku dalej. Pora na relaks znajduje się tu i teraz. zanotujmy sobie listę ukochanych aktywności i wybiuerajmy to, co sprawia nam największą przyjemność. książka, ćwiczenia, słuchanie muzyki, pielęgnacja kwiatów, sesja w saunie i cały ogrom innych pomysłów na spędzenie czasu z korzyścią dla swojego nastroju. A ty dzisiaj w jaki sposób spędzisz swój wolny czas?