Drukuj
Kategoria: Zdrowie

Sporo osób zastanawia się jak nie przybrać na wadze jesienią i zimą. Wbrew pozorom jest to prostsze aniżeli mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kiepska pogoda na dworze powoduje, że powstrzymujemy swa aktywność fizyczną, a to kolosalny błąd. Mimo niesprzyjającej pogody nie rezygnujmy z ćwiczeń. Wspomogą one spalić zbędne kalorie, lecz nie tylko. W trakcie ćwiczeń w naszym mózgu produkują się endorfiny, wskazywane hormonami szczęścia.

Trenować można w domowym zaciszu. W Internecie możemy odszukać ogrom informacji, które pozwolą nam odpowiednio wykonać trening. Typ ćwiczeń winien być dobrany do naszej formy, stanu zdrowia, a jak również subiektywnych upodobań.

Nie można też zapominać o zdrowej oraz zbilansowanej diecie. urozmaicona dieta w żadnym razie nie musi być droga. Po zastosowaniu prostych wskazówek każdy z nas może poprawniej się odżywiać.

Na początku dowiedzmy się które składniki należy jeść jak najczęściej. W naszej diecie winny górować sezonowe jarzyny oraz owoce. Należy postawić również na produkty z pełnego ziarna. Znajdziemy w nich duże ilości błonnika.

Dieta bogata w błonnik

Sam w sobie nie ma zbyt wiele właściwości odżywczych. Jakkolwiek wspiera on funkcjonowanie naszych jelit. Dzięki temu nie będziemy musieli męczyć się z zaparciem. Co więcej szybciej odczujemy sytość. W związku z tym zjemy stanowczo mniej kalorii. A to szczególnie istotne jeśli borykamy się z nadmiarowymi kilogramami. Nie ulega wątpliwości, że błonnik nie usunie naszych problemów z wagą. Aczkolwiek istotnie przyśpieszy proces odchudzania.