Pielęgnacja cery suchej

Chociaż świadomość kobiet na temat dbania o swoją urodę zwiększyła się, nader często zdarzają się im błędy w pielęgnacji oraz wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja suchej cery bywa bardzo trudna. Należy cały czas ochraniać ją przed czynnikami zewnętrznymi i pamiętać o licznych przeciwwskazaniach. Jednakże nawet nie mając wiele czasu na pielęgnację swojej skóry, wystarczą łatwe kroki, by stale wyglądać ładnie.

Najistotniejszym krokiem jest spożywanie sporej ilości wody. I chociaż woda to nie kosmetyk, w największym stopniu pomaga nam utrzymać skórę suchą w doskonałym stanie.Kolejnym istotnym działaniem w pielęgnacji jest dobór odpowiednich kosmetyków. Jednakowoż nie można sugerować się jedynie tekstem na opakowaniu. Bardzo istotne jest analizowanie składu każdego preparatu, jaki będzie stosowany na naszej skórze. Dobrze by było mieć pojęcie czy mamy alergię na jakiś składnik. Łatwiej nam w takim przypadku dodatkowo wyeliminować niepożądane oddziaływanie kosmetyku.

Preparaty, jakie należałoby wybierać, w składzie winny zawierać: kwas linolowy, parafinę, woski, mocznik, kwas mlekowy, hialuronowy i glicerynę (lecz nie w czasie mrozów).Jednak pierwszym i najistotniejszym krokiem jest poprawne określenie rodzaju cery. Jeśli jesteśmy już w 100% przeświadczone, stosujmy kosmetyki o adekwatnym dla nas składzie.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: