Ostatnimi czasy hasło „networking” zdobywa coraz większą popularność. Ale co to właściwie oznacza? Czy networking daje dużo korzyści? Czy warto nad networkingiem pracować? W jaki sposób się za to zabrać? A także, czy w Krakowie w ogóle są organizowane spotkania networkingowe?

Niemal każdego dnia korzystamy z rekomendacji naszych znajomych i rodziny: zarówno w sprawie wyboru aparatu fotograficznego, jak i szewca, czy mechanika. Na tym się nie kończy. Często wsparcie znajomych i informacje, którymi się z nami dzielą, są dla nas istotne w trakcie poszukiwania pracy, gdy chcemy zweryfikować pracodawcę; albo gdy to my poszukujemy pracownika.

Można powiedzieć, że tu zaczyna się networking. Chodzi w nim o wymianę informacji, o wsparcie i tworzenie sieci kontaktów. Część networkingowych celów realizują media społecznościowe, zachęcając nas do utrzymywania i rozwijania relacji, dzielenia się informacjami o sobie. Jednak sednem networkingu jest tak zwany networking biznesowy.

 networking 1

W networkingu biznesowym również celem jest pielęgnowanie trwałych kontaktów, ale w stricte zawodowym sensie. W tym celu organizowane są regularnie spotkania networkingowe, w trakcie których można zawrzeć nowe znajomości, poznać dziedziny, w jakich specjalizują się inni przedsiębiorcy i stworzyć siatkę kontaktów wiążącą przedsiębiorców z różnych branż.

Zyskiem z takiej sieci są wzajemne rekomendacje usług, wymiana wiedzy oraz udzielanie pomocy w ramach potrzeby. Ponieważ chodzi o relacje długotrwałe, a także wzajemne opinie, ważne jest zaufanie i obustronne korzyści w perspektywie długofalowej.

To wszystko brzmi bardzo dobrze, pytanie brzmi: jak zacząć? Gdzie udać się na spotkanie? Skąd mieć to początkowe zaufanie, chociażby do organizatora spotkania?

Jedną z organizacji zajmującą się networkingiem biznesowym jest BNI Polska; organizuje ona spotkania w wielu miastach Polski, między innymi w Krakowie. Kiedy przyjrzeć się ich stronie internetowej, można przekonać się, na jakie aspekty organizacji networkingowej warto zwrócić uwagę: od kiedy istnieje, ile osób skupia, jak jest zorganizowana.

Wybierając się na spotkanie warto dowiedzieć się więcej o organizatorze i zasadach spotkania, aby wiedzieć, czego oczekiwać. Regularne uczestnictwo w takich wydarzeniach pozwala nam, poza zawieraniem nowych znajomości, pozostać w kontakcie z już poznanymi przedsiębiorcami, i być na bieżąco z ich kolejnymi projektami i zajęciami.

Warto się zastanowić nad udziałem w takim spotkaniu przy rozwijaniu własnej sieci kontaktów.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: