Szeroko rozumiana fotografia stała się hobby wielu osób, ponieważ niemal każdy posiada narzędzie do robienia zdjęć. Amatorzy korzystają z aparatów wbudowanych w telefon, trochę bardziej wymagający kupują aparat cyfrowy, a jeszcze inni inwestują pokaźne sumy w profesjonalny sprzęt.

Choć może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to jednym z najczęściej wykonywanych zdjęć jest zdjęcie portretowe. Niezależnie jednak od tego, czy zdjęcia wykonuje się dla przyjemności podczas spacerów, zwiedzania, czy podczas sesji, to należy pamiętać o kilku istotnych elementach, które mogą znacznie poprawić jakość fotografii.

Pierwszym elementem jest ustawienie osoby, której będzie się wykonywało zdjęcie. Nie powinna ona stać na wprost obiektywu, ponieważ jej sylwetka stanie się bardziej masywna niż w rzeczywistości. Dodatkowo jeśli nie chce się by fotografowana osoba wyszła na dużo grubszą niż jest to nie powinna przyciskać do ciała rąk, ponieważ wtedy jej objętość się zwiększy. Znawcy tematu radzą także, by zawsze wystawić jedną nogę lekko do przodu w pozycji ugiętej. Podczas rodzinnych spacerów zawsze warto wykorzystywać to co daje natura, czyli naturalne zaciemnienia lub doświetlenia. Gdy mamy naturalne światło to można się skupić już tylko na ostrości zdjęcia. Należy pamiętać, by ustawiać ją zawsze na oczach, nie jednym ale obu. Dzięki temu większość zdjęć będzie udana! Wszyscy wiemy jak ważne jest by dobrze wyglądać na zdjęciach, dlatego warto odnaleźć tzw. dobry profil. Ludzka twarz nie jest bowiem idealna i często zdarza się tak, że ktoś za każdym razem na zdjęciach wychodzi niezbyt fortunnie, może to być związane z tym że ustawia się pod złym kontem lub właśnie ze złego profilu. Warto zrobić kilka zdjęć twarzy z każdej strony i przekonać się który z profili jest tym lepszym. Ważna jest także odległość od obiektywu. Zaleca się zachowanie minimum metra od fotografa do modela. Dzięki temu zostaną zachowane odpowiednie proporcje ciała.

Dla osób bardziej wymagających też znajdzie się rada. Mogą spokojnie udać się do profesjonalnego fotografa, który doskonale wie w jakim świetle i jakim sprzętem zrobić zdjęcie by każdy wyglądał rewelacyjnie. Można odwiedzić stronę www.wrobelstudio.pl. Przedstawia się na niej Przemysław Wróbel, który działa na terenie całej Polski. Warto przejrzeć zdjęcia, które zamieszczają na swoich profilach profesjonaliści i z nich czerpać inspirację.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: