Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają na rynek stomatologiczny. Innowacyjny rentgen CBCT znajduje szerokie wykorzystanie w periodontologii, chirurgii, ortodoncji, endodoncji, ale też w diagnostyce chorób stawu skroniowo-żuchwowego i zatok przynosowych. Jego niezwykle precyzyjne działanie odgrywa istotne znaczenie również w planowaniu i leczeniu implantologicznym, dając możliwość m.in. niespotykanie dokładnego pomiaru grubości kości oraz szczegółowego zaplanowania lokalizacji implantów.

Na czym polega fenomen CBCT?

Tomografia wiązki stożkowej (inaczej: tomografia wolumetryczna) jest jedną z najszybszych i najdokładniejszych technologii; przeznaczona dla wielu dziedzin medycyny, w tym: stomatologii, chirurgii szczękowej, laryngologii i ortodoncji. Pozwala na zobaczenie nawet kanałów zębowych i układu korzeni. O przełomowości urządzenia świadczy choćby fakt, że wykorzystuje ono stożkową wiązkę promieniowania, dzięki czemu naświetla badaną część ciała pacjenta w czasie pojedynczego obrotu głowy. Tradycyjne tomografie robią to fragmentarycznie, przez co ryzyko błędu staje się duże. Rentgen CBCT znacznie skraca czas badania i maksymalnie redukuje dawki promieniowania (zmniejsza je nawet dziesięciokrotnie). Ma to korzystny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta, zapewniając pełen komfort psychiczny.

Do zabiegu stosuje się niewielki sprzęt, który wykonuje tomografię w pozycji siedzącej. Jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie. Seria szybkich projekcji sprawia, że typowy skan trwa zaledwie od kilku do kilkunastu sekund. W tym zdumiewająco krótkim czasie powstaje od 300 do nawet 600 obrazów - wyjaśnia ekspert z warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic. Specjalne detektory działają z różnych stron, więc w rezultacie otrzymuje się trójwymiarowy obraz, zwiększający możliwości diagnostyczne. Technika CBCT jest wyjątkowo ekonomiczna; jeden zabieg skutecznie zastępuje serię licznych badań (np. zdjęcia zębowe i panoramiczne), które trzeba by było wykonać, aby otrzymać podobne efekty. Precyzyjna diagnoza to podstawa przy planowaniu jakimkolwiek leczeniu.

Zalety CBCT

Metoda trójwymiarowej tomografii komputerowej prezentuje się doprawdy imponująco na tle tradycyjnych technologii i znacznie nad nimi góruje pod względem efektów. Ponadto urządzenie pozwala na:

  • obrazowe ukazanie zarówno tkanek miękkich, jak również struktur kostnych,
  • badanie nieinwazyjne, które często umożliwia uniknięcie operacji zwiadowczej,
  • dokładne obrazowanie sąsiednich struktur, umożliwiające rzetelną ocenę zaawansowania procesów patologicznych (nowotwory, rozrosty nienowotworowe, procesy zapalne),
  • uzyskanie danych, które w niektórych przypadkach umożliwiają postawienie trafnej diagnozy, dzięki czemu natychmiastowo wdraża się leczenie w tak początkowym stadium zaawansowania choroby, że wręcz niemożliwym do wykrycia w innych badaniach.

Badanie przy pomocy rewelacyjnego rentgena CBCT jest niewątpliwie najlepszą opcją, dostępną obecnie na rynku. Tomografia 3D dostarcza ogromnej ilości szczegółowych informacji, które są bezcenne dla postawienia właściwej diagnozy i wybrania optymalnego sposobu leczenia. Wielu zadowolonych pacjentów potwierdza niezawodność tego urządzenia.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: