Sposób, w jaki korzystamy z kont bankowych zmienił się na przestrzeni lat. Dawniej, by wysłać przelew czy nawet sprawdzić saldo, konieczna była wizyta w oddziale. Dziś wystarczy dosłownie kilka kliknięć na komputerze lub uruchomienie aplikacji bankowej na smartfonie bądź tablecie. Oczywiście, o ile wybierze się konto w banku dostosowane do potrzeb osób dobrze obeznanych z nowoczesną technologią.

A jak znaleźć najlepsze konto bankowe dla mobilnych? Na co zwrócić uwagę, porównując oferty i co w ogóle można w nich znaleźć? Oto kilka praktycznych porad.

Bez wizyt w banku

Jeśli na co dzień korzystasz ze smartfona czy tabletu, zapewne jesteś zabieganą osobą, która nie ma czasu ani ochoty odwiedzać siedziby banku nawet przy wypełnianiu wniosku o konto. Dla większości banków to żaden problem. Konta osobiste można założyć, składając wniosek online. Swoje dane zaś potwierdzisz na co najmniej dwa proste sposoby. Przy otwieraniu rachunku w Eurobanku, można wysłać na swoje nowe konto w banku symboliczny przelew z obecnie używanego konta lub też podpisać dokumenty, które przywiezie kurier.

Otwarcie konta jednak to dopiero początek. To, co najważniejsze, to możliwość korzystania z niego online przez cały czas. A do tego potrzebny jest zarówno funkcjonalny system bankowości internetowej, jak i dobra aplikacja mobilna, która zapewnia możliwość wykonania wszystkich niezbędnych operacji.

Mobilne aplikacje bankowe: duże możliwości

Przez telefon już od jakiegoś czasu autoryzujemy internetowe transakcje bankowe – bądź to, przepisując kod przesłany SMS-em na zdefiniowany wcześniej numer, bądź posługując się tzw. Tokenem GSM. Nowoczesne aplikacje bankowe – dostępne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne, które zarządzają smartfonami – potrafią jednak o wiele więcej. Za ich pomocą możesz wysyłać przelewy wewnętrzne i zewnętrzne – gdziekolwiek jesteś. Dodatkowo, banki udostępniają choćby możliwość zakładania lokat za pośrednictwem aplikacji, co może się okazać przydatne szczególnie, gdy chcesz załatwić wszystkie sprawy finansowe w podróży czy w trakcie przerwy w pracy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Korzystając z aplikacji bankowych na smartfona, nie musisz się obawiać o kwestie bezpieczeństwa. Instytucje finansowe zatroszczyły się o właściwe zabezpieczenia dla tych programów. Zanim otrzymasz dostęp do stanu konta, a tym bardziej do systemu transakcyjnego, musisz podać PIN. Stosowane są również nierzadko dodatkowe zabezpieczenia – np. te integrujące aplikację z czytnikiem linii papilarnych. Reasumując więc: odrobina ostrożności nie zaszkodzi, ale banki same zadbały o bezpieczeństwo dla klientów mobilnych.

Najlepsze konto bankowe dla mobilnych to takie, które oferuje dobrą aplikację na smartfona. Zanim zatem podejmiesz decyzję o wyborze nowego miejsca na konto osobiste, dokładnie sprawdź, co mogą Ci zaoferować w tej materii banki. Od tego bowiem zależy twój komfort i bezpieczeństwo zarządzania domowymi czy firmowymi finansami.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: