Marzy Ci się praca dla wielkich firm i znanych marek, ale nie masz ochoty być typowym korposzczurem? Interesujesz się prawem, jednak nie wyobrażasz sobie siebie na sali sądowej? Poszukujesz wyzwań i możliwości wielotorowego rozwoju? Zostań prawnikiem współpracującym z biznesem – zapotrzebowanie na tego typu osoby stale rośnie.

Prawnik potrzebny od zaraz

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z usług prawników. Adwokaci przestają być kojarzeni jedynie z obroną oskarżonych, a stają się powoli obowiązkowym wsparciem każdego, kto prowadzi działalność biznesową. Pełnią funkcję, którą można by określić mianem „osobistego doradcy”. Ich zadaniem jest czuwanie nad rozwojem firmy, a także nad przestrzeganiem wszelkich przewidzianych przez przepisy prawa obowiązków przedsiębiorstwa.

Każdy chce mieć mecenasa

Z usług prawników od dawna korzystają największe tuzy światowego i krajowego biznesu, jednak współpracę z nimi podejmują ostatnio także średni i mali przedsiębiorcy. Wynika to zarówno z ilości nagromadzonych przez lata przepisów prawa, jak i z ich zawiłości. Problemem dla przedsiębiorców stała się nie tylko spora liczba regulacji, ale i wszelkie związane z nimi rozbieżności, niejednoznaczne interpretacje oraz bardzo częste zmiany, za którymi właścicielom firm zwyczajnie trudno jest nadążyć.

Ilość czasu i pracy konieczna do zgłębienia zawiłych przepisów i ich właściwej interpretacji sprawiają, iż korzystniejsze dla właścicieli nawet niewielkich firm staje się zatrudnienie prawnika, który odciąży ich od tego typu obowiązków. Dzięki takiemu posunięciu biznesmeni nie tylko mogą w pełni poświęcić się pracy nad rozwojem przedsiębiorstwa, ale i nie muszą obawiać się negatywnych następstw niezrozumienia obowiązujących regulacji czy też zwykłego braku wiedzy na ich temat.

Konsultant w firmie, doradca w życiu

Praktycznie nie sposób wyliczyć wszystkich spraw, w których pomoc prawnika okazuje się dla firmy przydatna, czasem wręcz niezbędna. Już dziś adwokaci i radcy prawni współpracujący z biznesem zajmują się m. in. tworzeniem i opiniowaniem umów zawieranych z kontrahentami, pomagają w windykacji należności, wspierają przedsiębiorców w sprawach prowadzonych przed sądami powszechnymi, reprezentują firmy przed organami administracji publicznej, a także prowadzą szeroko zakrojone doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej lub jej przekształceń.

Co ciekawe, firmowi prawnicy coraz częściej pomagają przedsiębiorcom nie tylko w sprawach dotyczących prowadzenia biznesu, ale również w problemach życia codziennego. Ukończone studia prawnicze oraz zdobyta praktyka sprawiają, iż tacy „osobiści doradcy” wspierają właścicieli firm także w sferze rodzinnej, majątkowej czy spadkowej. Dzięki ich radom, przedsiębiorcy są w stanie np. uregulować kwestie spadkowe, sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić zakup nowego domu lub mieszkania, a także wykryć zagrożenia wynikające z treści umów zawieranych prywatnie.

Artykuł powstał z inicjatywy Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu: www.prawowroclaw.edu.pl

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: