Każda nowa firma na rynku musi już na samym początku podjąć decyzję co do księgowości. Opcje są dwie - można zatrudnić własnego księgowego, ale także oddać sprawy naszej firmy pod opiekę biura rachunkowego.

Księgowość w firmie daje nieco większą pewność, przecież osoba zajmująca się tym pracuje razem z nami i czuje się odpowiedzialna za wszystkie papierkowe sprawy. Jest to również wygoda - dokumenty i wszelkie rozliczenia czy informacje są zawsze na miejscu, wystarczy pójść gabinet obok. W przypadku biura rachunkowego trzeba specjalnie fatygować się i dostarczać potrzebne dokumenty za każdym razem, kiedy jest to konieczne.

Zatrudnienie własnego księgowego daje nam niewątpliwie wybór osoby, która się tym będzie zajmować. Możemy dokładnie sprawdzić takiego pracownika, w przypadku biura rachunkowego nie wiemy kto dokładnie zajmuje się naszą sprawą. Biura rachunkowe zaś, dają nam większą gwarancję. Nawet w przypadku pomyłki (do których w biurach dochodzi niezwykle rzadko) odpowiedzialność ponosi biuro rachunkowe a nie osoba, która zleciła takiej placówce rozliczenia.

Biuro rachunkowe ma również większe kompetencje niż zwykły księgowy. Może ono kontrolować wszelkie dokumenty, reprezentować podmiot w urzędzie skarbowym, czasami w sądzie a w dodatku prowadzi najzwyklejsze sprawy - księgi rachunkowe, księgi przychodu i rozchodu, rejestry wszelkich finansów a na początku każdego roku rozlicza wszelkie zeznania podatkowe klienta.

Biuro rachunkowe to niewątpliwie niższy koszt. Nie musimy zatrudniać kolejnego pracownika, któremu trzeba zapłacić pensję, ale także wszelkie opłaty, ubezpieczenia etc. Wśród mniejszych firm lub jednoosobowych działalności ogromna większość korzysta z usług biur rachunkowych. Księgowi są zatrudniani jedynie w ogromnych korporacjach, gdzie jest to po prostu niezbędne i niewątpliwie wygodniejsze niż powierzanie spraw takim firmom jak biura rachunkowe. Poznań jest miastem idealnym, aby zobaczyć wszystkie rodzaje rozwiązanych problemów z księgowością. Ogromne korporacje poszukują pracowników na stanowisko księgowego, więc osoby w tym kierunku wykształcone nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy, ale także mniejsze firmy czy działalności jednoosobowe zwracają się z "papierkową robotą" do biur rachunkowych, których w Poznaniu nie brakuje. Pomimo tak dużej ilości biur rachunkowych, praktycznie każde z nich ma półki pełne segregatorów z dokumentami swoich klientów.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: