Pożyczka pod zastaw domu lub mieszkania

Może się zdarzyć w życiu człowieka taka sytuacja, że zabraknie pieniędzy nie tylko na inwestowanie, lecz nawet na codzienne, podstawowe wydatki. Może też być tak, że nie brakuje pieniędzy na bieżące wydatki, ale przydała by się gotówka na inwestycje. Dobrym pomysłem może się w takim przypadku okazać pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Pożyczka taka polega na tym, iż poręczeniem spłaty owego kredytu będzie posiadana nieruchomość - mieszkanie, dom czy inne. Jak zawsze w przypadku dużych sum powinno się jednak przeanalizować wszelkie zalety i wady takiego rozwiązania jak również oszacować swoje możliwości - mówimy tu bowiem o dużych kwotach i mogłoby się zdarzyć tak, że przy nieadekwatnej ocenie swych możliwości pożyczkobiorca narobi sobie dużo kłopotów.

Jedną z głównych zalet pożyczki pod zastaw nieruchomości jest fakt, że można ją spłacać w znacznie dłuższym okresie czasu niż zwykły konsumencki kredyt oferowany w banku. Możliwość spłaty owego obciążenie w okresie aż do 25 lat powoduje, że jest to rozwiązanie z pewnością warte uwagi. Warto niemniej w tym miejscu pamiętać, że nieruchomość pod zastaw, jest w stanie przekazać wyłącznie właściciel - banki nie dają takiej możliwości osobom trzecim, co jest naturalnie spowodowane normami bezpieczeństwa. Trochę inaczej sprawa ma się w przypadku wad lub też zagrożeń związanych z wzięciem takiego kredytu. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że pożyczka pod zastaw mieszkania będzie kosztowała więcej - koszt wyceny nieruchomości bierzemy na siebie, a może to być nawet do 1500 złotych. Ponadto powinno się mieć pojęcie, że wycena taka nie jest jedynym dokumentem, jaki musimy przedstawić w banku. Nie ulega wątpliwości, że kredyty tego typu są obarczone znacznie większą ilością wymaganych dokumentów, które należy złożyć, a w efekcie - zaciągnięcie takiego kredytu jest trudniejsze i pochłania więcej czasu, niż w przypadku przeciętnej pożyczki.

Co jeślibyśmy chcieli sprzedać taką nieruchomość z obciążoną hipoteką? Fakt, że mieszkanie takie (czy też dom) jest poręczeniem na nasz kredyt w żadnym wypadku nie hamuje posiadacza do zarządzania swoją własnością, nie trzeba analizować tego w kategorii, jakby pożyczkobiorca był w jakiś sposób na smyczy banku. W dalszym ciągu osoba taka dysponuje pełnią praw do zarządzania swoją nieruchomością.

W konkluzji, pożyczka pod zastaw nieruchomości jest z pewnością wartym uwagi rozwiązaniem jeśli ktoś potrzebuje pieniędzy, a równocześnie ma świadomość tego, że na spłatę będzie potrzebować dużo więcej czasu, niż w przypadku zwykłej pożyczki. Banki stosunkowo chętnie udzielają tego typu pożyczek, ponieważ nieruchomości są dla nich bardzo dobrym i stabilnym zabezpieczeniem.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: