Jakim sposobem szybko sprzedać nieruchomość?

Sprzedaż mieszkania może stanowić spory problem. Znalezienie nabywcy, który zapłaci przyzwoitą cenę może być trudne. Przede wszystkim do sprzedaży nieruchomości potrzeba do sporo czasu, trwa to kilka miesięcy, zdarza się, że lata. A co jeśli nie mamy tak dużo czasu? Bywa bowiem i tak, że jesteśmy postawieni w bardzo niewygodnej sytuacji - jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy natychmiast pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości, bądź wyjeżdżamy za granicę i nie nie mamy możliwości tak długo czekać aż znajdzie się chętny na nasze mieszkanie.

Wówczas możemy się zastanowić nad opcją natychmiastowej sprzedaży nieruchomości. Usługę taką oferują specjalne firmy które skupują nieruchomości, aczkolwiek trzeba wiedzieć, że nie ma nic za darmo. Cały proces przebiegnie ekspresowo - zajmie dosłownie kilka dni, ale wiąże się to z kosztami. 

Jaki jest przebieg takiej sprzedaży? Najpierw firma, prowadząca szybki skup nieruchomości, musi wyznaczyć cenę rynkową nieruchomości, a w następnej kolejności jest czas na ustalenie warunków między firmą skupującą mieszkanie, a osobą, która je sprzedaje. Nie otrzymamy 100% wartości rynkowej za nasze lokum, a około 80%. Taka jest cena szybkiej sprzedaży, nie istnieje inna opcja sprzedaży mieszkania w ciągu kilku dni, a taka firma sporo ryzykuje, gdyż nie wiadomo czy mieszkanie uda im się sprzedać po kilku miesiącach, czy po dwóch latach, dlatego oczywiste jest, że prowizja musi być na takim poziomie.

Jeżeli dysponujemy czasem i nie musimy sprzedawać od razu to warto najpierw spróbować zwyczajnych metod sprzedaży nieruchomości, jednakże jeśli potrzebujemy szybko sprzedać, to takie wyjście jest jedynym właściwym rozwiązaniem.

Rzecz jasna takie firmy nie zajmują się wyłącznie skupowaniem mieszkań, lecz też są zainteresowane pozostałymi nieruchomościami - wielkimi kompleksami budynków, domami bądź też wolnymi działkami. W przypadku większych inwestycji jest ewentualność negocjowania warunków z reprezentantami firmy w celu osiągnięcia ceny zadowalającej obie strony. Nie ma zasady, że prowizja zawsze wynosi 20% rynkowej wartości nieruchomości, jeśli nieruchomość położona jest w nadzwyczaj popularnej lokalizacji, to taka firma będzie z pewnością otwarta na negocjacje. Firmy zajmujące się szybkim skupem nieruchomości będą też zainteresowane nieruchomościami z zadłużeniem na które bardzo trudno było by nam zdobyć kupca. Dzięki takim firmom czasami zdołamy sprzedać mieszkanie wymagające gruntownego remontu czy też po prostu zniszczone. Z tego rodzaju nieruchomościami - wymagającymi remontu bądź zadłużonymi - jest największy kłopot podczas sprzedaży, toteż sprzedaż mieszkania firmie zajmującej się skupem nieruchomości będzie w takiej sytuacji na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: