Success CV – co to takiego?

Napisanie standardowego CV raczej nie powinno sprawiać większości osób problemów, szczególnie, że w Internecie aż roi się od różnorodnych informacji dokładnie opisujących jak poprawnie napisać CV. Niemniej, istnieje także mniej znana forma CV, którą jest success CV.

Success CV

Głównym celem success CV jest zaprezentowanie pracodawcy osiągnięć i sukcesów kandydata. W przeciwieństwie do standardowego życiorysu nie ma tu znaczenia układ chronologiczny CV, choć rzecz jasna w success CV także umieszczamy informacje odnoszące się do naszego wykształcenia czy miejsc, w których pracowaliśmy. Niemniej przede wszystkim success CV ma skupiać się na pełnym spectrum osiągnięć i sukcesów zawodowych kandydata.

Kiedy warto napisać Success CV?

Success CV będzie idealną formą CV dla osób posiadających liczne osiągnięcia, sukcesy o spore doświadczenie zawodowe. Niemniej muszą to być osiągnięcia, którymi naprawdę można się pochwalić, które są mierzalne oraz weryfikowalne. Jeśli posiadasz liczne dokonania i spory bagaż doświadczenia zawodowego, to success CV z pewnością będzie dla Ciebie o wiele bardziej odpowiednie od zwykłego CV.

Jak napisać Success CV?

Podczas pisania success CV najważniejszą rzeczą jest umiejętność zidentyfikowania swoich sukcesów zawodowych. Zastanów się więc jakimi konkretnymi wynikami możesz się pochwalić, które są związane z oczekiwaniami pracodawcy. Na przykład jeśli pracowałeś jako przedstawiciel handlowy i nadal starasz się o pracę w zawodzie, to w success CV powinieneś zamieścić konkrety pokazujące Twoje podejście do pracy i sukcesy jakie udało Ci się osiągnąć, na przykład zwiększenie sprzedaży produktu o 10%, zwiększenie ilości pozyskanych kontraktów handlowych o 20% itp. W success CV istotną kwestią jest to, by nasze osiągnięcia były mierzalne, tak by pracodawca mógł wyraźnie dostrzec naszą prace i rozwój zawodowy. W success cv nie umieszczamy listy zadań, które wykonywaliśmy na danym stanowisku – zawieramy tu tylko swoje osiągnięcia.

Co zawiera Success CV?

Co jeszcze oprócz naszych sukcesów powinno się znaleźć w success CV? Oczywiście nasze dane osobowe. Powinny one znaleźć się na pierwszym miejscu, z kolei na drugim możemy umieścić swoje sukcesy. Ważne jest to, aby opisane przez nas sukcesy były bezpośrednio związane ze stanowiskiem, o które się staramy. Taki jest też cel success CV – ponieważ osoba, która decyduje się na napisanie takiego CV swoją karierę zawodową musi budować konsekwentnie, a więc mieć określony cel zawodowy, który chce osiągnąć. Jeśli niektóre nasze sukcesy nie są związane z pracą, o jaką się staramy to w success CV ich nie umieszczamy. Poza tym w success CV musi się także znaleźć miejsce na nasze wykształcenie, umiejętności jakie posiadamy, znajomość języków obcych oraz zainteresowania.

Dzięki poradnikom Agencji zatrudnienia dowiesz się jak zdobyć wymarzoną pracę!

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: