Prowadząc działalność usługową w internecie nie zawsze opłaca się prowadzić własny magazyn, gdyż generuje to duże koszty. Konieczna jest inwestycja w infrastrukturę lub wynajem powierzchni, które do tanich również nie należą. Dla przedsiębiorców działających w sieci znacznie lepszym rozwiązaniem jest outsourcing usług magazynowych.

Czym jest outsourcing usług magazynowych i logistycznych?

Przekazanie firmie zewnętrznej zarówno przechowywania towarów, jak i ich przygotowania i wysyłki do klientów charakteryzuje w skrócie fullfilment, czyli outsourcing usług magazynowych i logistycznych. Jeśli połączony jest bezpośrednio ze sklepem za pośrednictwem odpowiedniego modułu, to przekazanie zamówień do przygotowania i wysyłki dzieje się niejako automatycznie. Takie narzędzia daje Idosell Shop na stronie idosell. com, gdzie możesz zamówić gotowy sklep pod klucz. Założenie sklepu na platformie zintegrowanej z firmami obsługującymi outsourcing dla e-biznesu jest bardzo korzystne i sprawia, że wiele czynności zostaje przekazanych do magazynu, a sprzedawcy pozostaje jedynie przyjmowanie zamówień i przekazywanie ich do magazynu przez skorzystanie z automatycznego przekazania poprzez Fullfilment-API i polecenie "pakowanie fullfilment".

Zalety korzystania z fullfilmentu

Największą zaletą związaną z przekazaniem usługi pakowania, weryfikacji i wysyłki towarów jest oszczędność. Nie trzeba wynajmować ani powierzchni magazynowej ani pracowników obsługujących magazyn. Ponadto nie trzeba martwić się o wzmożoną ilość zamówień, gdyż magazyn zewnętrzny przygotowany jest na okresy zwiększonego zainteresowania ofertami handlowymi, czyli wszelkiego rodzaju promocje oferowane przez sprzedawców w ramach sezonowych obniżek, czy handlowych świąt, jak np. Black Friday, a także Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto godziny pracy takich magazynów są wydłużone, dlatego klienci mogą liczyć na wysyłkę towaru nawet następnego dnia, co znacznie zwiększa zainteresowanie ofertą danego sklepu internetowego.

Wygoda usług fullfilment

Wśród usługodawców z zakresu usług fullfilment, z którymi współpracuje idosell. com można wymienić Arvato, Omnipack oraz OEX. Ich oferta dopasowana jest do potrzeb zarówno małych, średnich, jak i dużych firm prowadzących działalność handlowo-usługową w internecie. W ramach ich usług nie trzeba martwić się również o zwroty, które dodawane są przez pracowników magazynu za pośrednictwem Fullfilment-API zwrot i widnieją w panelu sklepu.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: