Obecnie coraz więcej przedsiębiorców korzysta z zewnętrznej pomocy księgowej. Takie rozwiązanie bywa dla nich bardzo korzystne. Nie dziwi więc fakt, że obecnie zewnętrzne firmy księgowe pracują zarówno na rzecz małych, jak i dużych firm. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto korzystać z usług zewnętrznych księgowych i jakie są zalety takiej współpracy.

Zewnętrzna pomoc księgowa dla początkujących przedsiębiorców

Przygoda przedsiębiorcy z księgowością zaczyna się już na etapie planowania założenia firmy. Na wstępie musi on bowiem zadeklarować się w kwestii formy opodatkowania. Wybór ten zaś jest bardzo istotny, gdyż forma opodatkowania należy do jednego z kluczowych czynników, warunkujących działalność gospodarczą.

Z czasem dochodzą różnego rodzaju dokumenty, rozliczenia z odpowiednimi urzędami oraz składanie deklaracji. W przypadku zaś tych firm, które zatrudniają pracowników, obowiązków księgowych dodatkowo jest znacznie więcej.

Na pytanie, kiedy warto skorzystać z zewnętrznej pomocy księgowej, odpowiadamy więc: od początku prowadzenia działalność, a nawet już na etapie jej zakładania. Warto skonsultować bowiem z doświadczonym w tej kwestii specjalistą już sam wybór formy opodatkowania.

Choć prawdą jest, że na początku swojej działalności przedsiębiorca sam może podjąć się prowadzenia spraw księgowych, to z czasem staje się to trudne lub po prostu niemożliwe. Co istotne może wówczas dojść do brzemiennych w skutkach zaniedbań bądź pomyłek.

Dlatego też warto zdecydować się na współpracę z zewnętrzną firmą księgową od początku prowadzenia działalności. Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorcy na skupienie się tylko na tych działaniach, które mają na celu rozwój firmy. Obowiązki zaś związane z księgowością nie będą spędzały mu snu z powiek. Nie będzie także narażony na kary i niepotrzebne wizyty w urzędach.

Zewnętrzna pomoc księgowa dla dużych firm

Zewnętrzna księgowość to także dobry pomysł w przypadku większych i dużych firm. Korzystając z jej usług takie firmy nie muszą zatrudniać księgowych i tworzyć dla nich etatu. Sprawami księgowymi mogą zajmować się dedykowani księgowi zewnętrzni. Jak to wygląda w praktyce?

Zapytaliśmy o to naszego rozmówcę, księgowego z nowoczesnego i profesjonalnego biura rachunkowego Marshal Lion: "Nasi klienci mają do dyspozycji indywidualnych konsultantów, którzy służą pomocą i wsparciem w każdej sytuacji, obejmującej ich sprawy księgowe. Taki konsultant zajmuje się zarówno obsługą księgową, jak i płacową firmy. Ponadto troszczy się o bezpieczeństwo ich finansów".

W ramach takich usług firmy otrzymują bowiem także wsparcie w kwestii doradztwa podatkowego i finansowego, a wszystko to w celu wygenerowania możliwie jak największych zysków przy jednoczesnym ograniczeniu strat do minimum.

Doświadczeni fachowcy wspierają również działalność firmy dzięki skutecznemu kontrolowaniu zobowiązań podatkowych i monitorowaniu zmian, zachodzących w zakresie prawa.

Jak widać zakres usług, oferowanych przez zewnętrzną księgowość jest szeroki, a suma wynikających z nich korzyści wysoka.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: