Dzisiejsze magazyny w niczym nie przypominają tych sprzed paru dekad. Często są to ogromne hale, w których przechowywana jest ogromna ilość artykułów. Aby ułatwić kompletację towarów zamówionych przez klienta i przeznaczonych do wysyłki, stosuje się systemy pickingu. Są one nieocenioną pomocą w każdym magazynie oraz wpływają na jego wydajne funkcjonowanie.

Do czego służą systemy pickingu?

Systemy pickingu korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych Są to instalacje, które służą do kompletowania towaru zgodnie z zamówieniem klienta. Ich zadaniem jest także przygotowanie artykułów do wysyłki. Jak nietrudno się domyślić, ich wykorzystywanie znacznie przyśpiesza pracę zwłaszcza w dużych magazynach, a także w hurtowniach, gdzie składowany jest towar do sprzedaży detalicznej.

Dzięki systemom pickingu trudniej o pomyłkę, co przekłada się na zadowolenie klientów z szybkiego dostarczenia właściwego zamówienia. Ich działaniem steruje zaawansowane oprogramowanie, które minimalizuje ryzyko błędu i ułatwia pracę załodze magazynu.

System pickingu może być przystosowany do specyfiki dowolnego magazynu. Wystarczy jego projekt powierzyć doświadczonej firmie, która na podstawie informacji o składowanych artykułach, ich rozmiarach oraz obsługiwanych kodach wdroży najlepsze rozwiązanie” – mówi specjalista z firmy CASSIOLI Polska.

Systemy pickingu – jakie są ich rodzaje?

W zależności od branży i typu magazynu można zastosować w nich różne systemy pickingu. Wyróżnia się ich takie warianty jak:

  • Pick and Pack – system ten umożliwia kompletowanie zamówień, które znajdują się w opakowaniach wcześniej przygotowywanych do wysyłki. Dzięki temu rozwiązaniu paczka nie musi pokonywać długiej drogi zanim trafi bezpośrednio do transportu.
  • Pick to Belt – zastosowanie tej metody wymaga wykorzystania przenośnika centralnego, na którym układane są opakowania. Następnie oznacza się je specjalnymi etykietami i przy pomocy linii transportowej przewozi do miejsca załadunku. System ten jest wykorzystywany do kompletowania pojedynczych produktów charakteryzujących się sporymi rozmiarami.
  • Pick to Light – jest to bardzo wydajny system służący do kompletowania wyjątkowo dużej liczby zamówień. Artykuły pobierane są przez operatora, który porusza się wzdłuż regałów. Następnie dochodzi do ich segregacji i układania do kartonów zgodnie z zamówieniem.

Tak złożone i uporządkowane procedury są gwarancją tego, że klient zamawiający produkt dostanie towar, którego oczekiwał. Natomiast praca samego magazynu będzie dużo wydajniejsza, a kompletacja paczek – bezbłędna.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: