Branża e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. Nie jest to nic dziwnego – świat nie stoi w miejscu, a szczególnie świat wirtualny. Sklepy internetowe muszą nadążać za bezustannie zmieniającymi się potrzebami klientów, którzy są nastawieni na nowoczesne, intuicyjne i atrakcyjne rozwiązania. Co można zrobić, aby wyjść odbiorcom naprzeciw? Jak zwiększyć sprzedaż online? Przedstawiamy trendy, które kształtują e-commerce w 2022 roku.

Konfigurator produktu 3D

sklepinternetowyKonfigurator produktu to jeden z najbardziej oczywistych sposobów na zwiększenie sprzedaży. Tworzenie własnej pizzy lub burgera, szczegółowa wizualizacja mebli, indywidualny projekt graficzny na koszulce – krótko mówiąc, możliwość personalizacji zamówienia to klucz do sukcesu w e-commerce.

Wraz z rozwojem technologii pojawił się konfigurator w wersji 3D, który pozwala użytkownikom obejrzeć produkt z każdej strony i dostosować go do indywidualnych potrzeb. Jak to wygląda w praktyce? Dobrym przykładem jest konfigurator w salonie meblowym. W wielu sklepach internetowych użytkownicy mogą zaprojektować własną kuchnię, łazienkę lub sypialnię, dobierając meble i ustawiając je wedle swoich upodobań.

Rozrywka, poczucie wpływu na końcowy efekt i możliwość obejrzenia produktu od A do Z – to trzy elementy, które sprawiają, że klienci szybciej decydują się na zakup. Taka formuła realizacji zamówień nie tylko przyciąga nowych odbiorców – zatrzymuje również na dłużej klientów, którzy już skorzystali z oferty.

Aplikacje webowe dla e-commerce

Raport E-commerce w Polsce mówi sam za siebie – prawie 70% badanych kupuje online, korzystając ze smartfona. Właśnie dlatego większość sklepów internetowych dysponuje własnymi aplikacjami na telefon.

Wraz z rozwojem technologii, popularne stały się aplikacje webowe, które łączą w sobie cechy stron internetowych i aplikacji. Aplikacje webowe wyposażone w standard TWA mogą być pobierane nie tylko z poziomu Google Play lub App Store, ale również bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Dodatkowo działają zarówno w systemie IOS, jak i Android, dzięki czemu są dostępne dla wszystkich zainteresowanych użytkowników.

Ponadto aplikacje webowe pozwalają na wyświetlanie powiadomień Push Web. Pojawiają się one na telefonie klienta niezależnie od tego, czy w danej chwili przegląda treści znajdujące się w aplikacji. Dzięki temu odbiorcy Twojej oferty są cały czas na bieżąco, a szanse na dokonanie zakupu rosną.

Rewolucje w social mediach

zakupyonlineJeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż online, to musisz być na bieżąco również z ciągle modyfikowanymi narzędziami reklamowymi. W końcu to dzięki skutecznej reklamie klienci odkrywają Twoją ofertę. Pamiętaj, aby dobrać platformę komunikacji marketingowej do branży, w której działasz. Prowadzisz restaurację lub sprzedajesz odzież? Warto wykorzystać Instagrama. W branży fitness bardziej sprawdzi się Facebook, a w sektorze beauty marketing na TikToku.

Instagram rolki, reklama karuzelowa na Facebooku, Hashtag Challenge na TikToku – to tylko przykłady obecnie wykorzystywanych form promocji w social mediach. Dodatkowo ciągle pojawiają się nowe funkcjonalności, również w zakresie konfigurowania płatnych kampanii reklamowych. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zaplanują i poprowadzą skuteczne działania marketingowe dla Twojego sklepu.

Podsumowanie

Konfigurator produktu 3D, aplikacje webowe i nowoczesne formaty reklam w mediach społecznościowych są odpowiedzią na rosnące oczekiwania użytkowników, którzy robią zakupy online. Dzięki tego rodzaju innowacjom sklepy internetowe mogą generować większe zyski i utrzymywać długofalowe relacje z klientami.

Jeśli chcesz wprowadzić nowoczesne moduły do swojego sklepu internetowego, założyć własną działalność online lub wdrożyć skuteczne działania marketingowe, to zajrzyj na stronę https://perbis.pl/. Możesz skorzystać tam z darmowej konsultacji, dzięki której otrzymasz bezpłatną analizę dla swojego biznesu.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: