Ciekawe odkrycie w Kanadzie

Archeolodzy po przeprowadzeniu badań, w których wspomogły ich fotografie satelitarne stwierdzają, iż znaleźli w Ameryce Północnej tropy drugiej osady wikingów.

W Kanadzie na wyspie Nowa Finlandia leży osada L'Anse aux Meadows będąca jedyną odnalezioną dotychczas osadą wikingów. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych są zachwyceni lodowymi podaniami o istnieni innych tego typu osad. Zgodnie z ustaleniami poszukiwaczy Nowa Finlandia może być potencjalnie następną taką osadą co weryfikują wykopy a także zdjęcia satelitarne.

Odkrycia te nie zostały póki co oficjalnie poświadczone. Jednak o ile odkrycia są prawdziwe i znaki odszukane na wyspie Nowa Finlandia w istocie należą do wikingów to odkrycie to stanowiło by uznanie hipotezy, iż wikingowie próbowali skolonizować Amerykę 500 lat przed Kolumbem.

W najbliższym czasie w publicznej telewizji BBC oraz PBS mają być wyemitowane obrazy dokumentalne odkrywające szczegóły tych odkryć.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: