Parki edukacyjne w Polsce

Park edukacyjny jest miejscem w którym zarówno dzieci jak i dorośli mogą aposteriorycznie przekonać się o wpływie sił natury a także poniektórych praw fizyki.

Od konwencjonalnych muzeów naukowych, gdzie ekspozycja jest na ogół stała, parki edukacyjne odróżnia to, iż wymagają od odwiedzających jakichś działań. W związku z tym parki wyposaża się w różnego typu budowle i urządzenia, które każdy zwiedzający może dotknąć aby sprawdzić ich działanie.

Kluczowym zamysłem parków edukacyjnych jest, poza zabawą, aktywowanie w dzieciach zaciekawienia nauką, tłumaczenie jej elementarnych praw, jak również opisywanie nowinek ze świata nauki. W naszym kraju budowanych jest coraz więcej takiego rodzaju obiektów, tak ochoczo zwiedzanych tak przez pojedynczych turystów, jak i szkolne wycieczki.

Do największych a także najważniejszych należą: Warszawskie Centrum Nauki Kopernik, Gdańskie Centrum Hewelianum, Centrum Popularyzacji Kosmosu w Toruniu a także Ogród Doświadczeń w Krakowie. Wypad do edukacyjnego parku może być znakomitym pomysłem na rodzinną rozrywkę, połączoną ze pozyskiwaniem wiedzy.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: