Uczniowie w szkole nie chcą czytać? Chcesz mieć pojęcie na jakim etapie czytelnictwa się znajdują? Istnieje na to sposób. Ludzie to istoty które budują kulturę. Przesądzają o tym jakie cechy będzie ona prezentować, jakie treści będą modne. Książki jako raczej archaiczna rzecz, czytane są, jednak bez entuzjazmu oraz nieczęsto. Wzrost potrzeby czytania można dokonać z pomocą jego promowania, a przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku.

Dla niewtajemniczonych - Wyzwanie 52 książki jest akcją, która ma na celu inspirowanie do czytania jak największej liczby książek w ciągu roku. Zainteresowane osoby zgłaszają swój udział i ich celem jest przeczytanie 52 książek w roku, czyli średnio jedna książka tygodniowo. Przeczytanymi książkami możemy się podzielić na profilu facebookowym akcji.

Chociaż dzieci już w pierwszej klasie potrafią czytać i to często wymagające teksty, to nauczyciele nie dostrzegają tego - a może nie chcą zauważać? Co dzieje się z czytelnictwem nauczyciela? Czy wystarczająco dużo czasu poświęca na samokształcenie, lub edukację ustawiczną? Samodzielne czytanie literatury przez nauczyciela bywa ważnym czynnikiem procesu edukacji. Nauczyciel jest osobą, z którą dzieci w początkowych latach bardzo silnie się utożsamiają i bardzo mocno wierzą w to co mówi. W związku z tym pedagog ma spore pole do popisu ażeby stworzyć pozycję dla książek w czasach technizacji. Wystarczy, że sam będzie po nie sięgał, będzie podpowiadał wychowankom tytuły, będzie prowadził z nimi ciekawe rozmowy na tematy związane z książkami. Wówczas zacznie zauważać, że niektóre dzieci już dawno przeszły poziom czytanek, które im serwują. Być może spróbuje dostosować poziom czytanki do pojedynczych potrzeb uczniów.

Pedagog jest osobą, która zdoła zaspokoić potrzebę czytelnictwa u dzieci. Wystarczy, iż sam zainteresuje się choć trochę literaturą. Uczniowie będą go naśladować i będą uczyć się wspólnie z nim, zrozumieją jak ważna jest książka w życiu, jak wiele wartości mieści w sobie i co dobrego dziecko zdoła z niej wydobyć dla całego swojego życia. Książki poszerzają horyzonty myślowe a także wznoszą nowe drogi dla neuronów. Pomóż rozwinąć się młodym umysłom. Stań się wzorem do naśladowania - zgłoś swój udział w Challenge 52 książki na 2017 rok.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: