Po co powinno się regularnie czytać

Czytanie to nie tylko sposób na przyjemne wykorzystanie  czasu, lecz również pożywka dla  umysłu. Wszystkie badania udowadniają, iż osoby, które regularnie sięgają po książkę, są bardziej inteligentne, bystrzejsze i bardziej empatyczne. Z jakich innych powodów powinno się czytać?

W pierwszej kolejności, czytanie poszerza naszą wiedzę o świecie. Zapoznając się z dobrą powieścią bądź reportażem, nie czujemy, że czegoś się uczymy, a miło spędzamy wolny czas – jednocześnie jednak chłoniemy mnóstwo nowych informacji, które niewątpliwie przydadzą nam się w życiu.Po drugie, za pośrednictwem książek dostajemy szansę zerknąć na świat z innej perspektywy, dzięki czemu będziemy bardziej przychylni a także empatyczni, a to poprawia umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi a także współpracy.

Po trzecie, książki pozwalają nam zwiększyć zakres słownictwa oraz powodują, że lepiej się wysławiamy. Umiemy szczegółowo wysłowić nasze myśli a także lepiej poradzimy sobie w negocjacjach. Te zdolności są współcześnie zasadnicze w wielu zawodach.

Reasumując, czytanie ma bez liku wartości. Po książki warto wobec tego sięgać nie tylko dla pozbycia się nudy, lecz też – by się rozwijać, stawać mądrzejszym a także wrażliwszym człowiekiem, który lepiej radzi sobie w codziennym życiu.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: