Czytanie to nie tylko sposób na przyjemne wykorzystanie  czasu, lecz również pożywka dla  umysłu. Wszystkie badania udowadniają, iż osoby, które regularnie sięgają po książkę, są bardziej inteligentne, bystrzejsze i bardziej empatyczne. Z jakich innych powodów powinno się czytać?

W pierwszej kolejności, czytanie poszerza naszą wiedzę o świecie. Zapoznając się z dobrą powieścią bądź reportażem, nie czujemy, że czegoś się uczymy, a miło spędzamy wolny czas – jednocześnie jednak chłoniemy mnóstwo nowych informacji, które niewątpliwie przydadzą nam się w życiu.Po drugie, za pośrednictwem książek dostajemy szansę zerknąć na świat z innej perspektywy, dzięki czemu będziemy bardziej przychylni a także empatyczni, a to poprawia umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi a także współpracy.

Po trzecie, książki pozwalają nam zwiększyć zakres słownictwa oraz powodują, że lepiej się wysławiamy. Umiemy szczegółowo wysłowić nasze myśli a także lepiej poradzimy sobie w negocjacjach. Te zdolności są współcześnie zasadnicze w wielu zawodach.

Reasumując, czytanie ma bez liku wartości. Po książki warto wobec tego sięgać nie tylko dla pozbycia się nudy, lecz też – by się rozwijać, stawać mądrzejszym a także wrażliwszym człowiekiem, który lepiej radzi sobie w codziennym życiu.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: