Jeszcze do niedawna mówiło się, że studia są gwarancją sukcesu. Jednak obecnie ten slogan należy zweryfikować, gdyż nie jest istotne to, że studiujemy, ale co studiujemy. Zatem wybór kierunku jest najważniejszy. Coraz popularniejsze staje się prawo. Studia magisterskie są wybierane przez wielu absolwentów liceów, a nawet techników, ale czy to dobry wybór?

Studia prawnicze magisterskie - czy trudno się na nie dostać?

Należy zacząć od tego, że studia prawnicze, podobnie jak studia medyczne są 5-letnie, zatem są to studia magisterskie. Samo dostanie się na te studia nie jest trudne, jeżeli wybieramy prywatną uczelnię. Natomiast dostanie się na studia prawnicze np. na Uniwersytet Jagielloński wymaga już bardzo dobrych wyników w nauce i takich samych wyników z matury. Na egzaminie maturalnym poza obowiązkowymi przedmiotami trzeba zdawać historię na poziomie rozszerzonym, Dobrze jest zdawać także wiedzę o społeczeństwie.

Czy studia prawnicze są trudne?

Jeszcze do niedawna studia prawnicze były bardzo prestiżowe i tylko nieliczni mogli się na nie dostać. Obecnie coraz więcej prywatnych uczelni oferuje taki kierunek. Jak można się domyślić na prywatnych uczelniach również wymagania niejednokrotnie są mniejsze niż w przypadku państwowych uczelni. Studenci uczą się m. in. historii prawa, etyki, przepisów prawa, a także socjologii.

Perspektywy po ukończeniu studiów prawniczych

Prawo studia magisterskie dają stosunkowo szerokie perspektywy zawodowe. Są pierwszym krokiem do rozwoju dalszej kariery. Oczywiście należy sobie zdawać sprawę, że samo ukończenie studiów prawniczych nie oznacza, że możemy założyć własną kancelarię. Na samym początku po ukończeniu studiów można zatrudnić się jako pomoc w kancelarii adwokackiej. Ponadto absolwenci często przyjmowani są w biurach i urzędach. Jednak przepustką do dalszego rozwoju jest aplikacja.

Wybierz aplikację po ukończeniu studiów

Po ukończeniu studiów prawniczych najlepiej wybrać się na aplikację. Tutaj możliwości jest sporo, począwszy od aplikacji sędziowskiej, adwokackiej, radcowskiej, komorniczej, a na notarialnej kończąc. Czas trwania jest różny, w zależności od typu aplikacji. Aby się na nią dostać trzeba zdać dodatkowo egzamin państwowy. Uzyskany wynik egzaminu, a także wynik ukończenia studiów są decydujące o tym, kto dostanie się na aplikację, a kandydatów na jedno miejsce zawsze jest wielu. Warto jednak podjąć ten trud, by mieć prestiżowy zawód.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: