Gdzie wyrzucać opakowania plastikowe?

Obowiązkiem każdego z nas jest segregowanie odpadów. Sprawa wydaje się oczywista, jednak kiedy zastanowimy się dłużej nad tą kwestią, prawdopodobnie zaczniemy mieć pewne wątpliwości. Zacznijmy jednak od ogólnych zasad segregowania opakowań plastikowych.

Jak i gdzie wyrzucić opakowania foliowe?

Bloki/osiedla

Jeżeli mieszkamy na osiedlu, gdzie miejsca do wyrzucania śmieci są wspólne dla wszystkich mieszkańców, powinniśmy bez problemów znaleźć kontener do wyrzucania plastikowych i foliowych odpadów. Bardzo często jest on koloru żółtego, choć nie ma w tym względzie specjalnych wymogów. Ważne, żeby był on odpowiednio opisany.

Dom jednorodzinny

carryout bag 156777 640Kiedy natomiast mieszkamy w domku jednorodzinnym, sami jesteśmy zobowiązania do segregacji. Jeżeli chodzi o worki na poszczególne rodzaje odpadów, często otrzymujemy je od firmy, która obsługuje wywóz śmieci w naszej okolicy.

W większych miastach nie ma również problemu z wyrzucaniem plastikowych przedmiotów w miejscach publicznych.Coraz częściej możemy zauważyć kontenery przeznaczone na odpady plastikowe, a więc i folię. Czy wszystkie odpady można mieszać? Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy wchodzimy w szczegóły. Otóż nie wszystkie plastikowe opakowania można wrzucać do jednego kontenera. O tym dowiadujemy się jednak dopiero, kiedy postanowimy poszukać szczegółowych informacji dotyczących segregacji śmieci. Same kontenery zawierają zazwyczaj jedynie bardzo ogólny opis: plastik.

Z czym więc możemy mieć problemy?

Okazuje się, że odpady, które możemy umieścić w takim pojemniku, to plastik oznaczony symbolami PET, HDPE, LDPE, PE, lub PP. Znajdą się tu więc plastikowe butelki po napojach, czy też foliowe torebki. Możemy tu umieścić także opakowania po jogurtach, chemii gospodarczej i kosmetykach. Jeżeli jednak w danym opakowaniu przechowywane były oleje, pod żadnym pozorem nie możemy wkładać go do kontenera. Do segregacji nie nadają się również zabawki wykonane z plastiku, plastikowe pojemniki po farbach, czy smarach. Ważne, żeby pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu opakowań przeznaczonych do segregacji.

Artykuł napisany przy współpracy z firmą produkującą opakowania foliowe.

 

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: