Zgodnie z ostatnimi informacjami Elona Muska, w końcu nadszedł ten moment, kiedy Tesla zaprezentowała prototypy długo wyglądanego Modelu 3. Konstruktorzy przypuszczają, że zdobędzie on serca wszystkich wielbicieli samochodów elektrycznych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w pozostałych częściach świata.

Z uzyskanych wiadomości wynika, że najtańszą edycję będzie można kupić już za 35 tysięcy dolarów. Cena jest nieco wyższa aniżeli oczekiwano, lecz warto zauważyć, iż mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli korzystać ze specjalnych zniżek i nabyć samochód już za ok. 27 tysięcy dolarów.

Będący w ofercie Tesli najmniejszy sedan będzie przyspieszał do setki w mniej niż 6 sekund, natomiast jego szybkość szczytowa to prawie 200km/h. Oprócz tego będzie on mógł przebyć nawet do 350 km bez dodatkowych ładowań. W ciągu odbywającej się w Los Angeles demonstracji samochodu Elon Musk poinformował, iż w przedsprzedaży zostało już zamówionych 135 tysięcy aut, a ilość zamówień stale wzrasta. Teraz jeszcze nie podano do wiadomości istotnych detalów związanych ze specyfikacją Modelu 3. Bezsprzecznie wiadomo już, iż auto w wyposażeniu standardowym będzie miało napęd tylny, ale będzie dostępna także edycja z napędem 4x4. Nie ma także wiadomości o tym, jakie będą dostępne kategorie wyposażenia.

Każdy, kto pragnie złożyć zamówienie na nową, elektryczną Teslę musi wpłacić zadatek w kwocie „zaledwie” tysiąca dolarów. Na samochód trzeba będzie poczekać do roku 2018, ponieważ dopiero wtedy pierwsze sztuki będą udostępnione do sprzedaży. Póki co Model 3 można pooglądać na udostępnionych w internecie filmach.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: