Europejska Unia zaczęła pracę nad autonomicznymi TIR-ami. Mają one pokonywać w konwojach całą Europę i to bez kierowców.

Będą woziły cenne ładunki do miejsca przeznaczenia. System ten ma prowadzić do podniesienia bezpieczeństwa drogowego transportu. W dodatku będzie on o wiele bardziej korzystny dla środowiska, bowiem wspomniane TIR-y będą zużywać mniej paliwa, a tym samym emitować mniej spalin do atmosfery. Okazuje się tymczasem, iż nie jest to jedyny futurystyczny program UE.

Zaledwie parę dni temu miała miejsce prasowa konferencja, w czasie której Elon Musk, dowodzący firmą Tesla Motors ogłosił, iż rozpoczęły się już intensywne prace z udziałem kilku krajów europejskich nad następnym niezwykle interesującym przedsięwzięciem. Prace te skupiają się na utworzeniu samodzielnych autobusów najnowszej generacji. Obejmują one również cały system transportu, jaki ma rozwiązać wszelkie problemy komunikacyjne w rozrastających się miastach. Celem prac ma być pojazd, który częściowo przypomina autobus, a zastosowane w nim rozwiązania technologiczne mają nakłonić ludzi do podróżowania i spowodować, iż podróż będzie prawdziwą przyjemnością.

Musk zaznaczył jednakże, że nie będzie to zwyczajny autobus, lecz „nowy rodzaj... samochodu, czy też zwyczajnie pojazdu, który naszym zdaniem sprawdzi się idealnie w miastach. Nie będzie stawał na odgórnie wyznaczonych przystankach autobusowych, lecz zabierze pasażerów z wskazanego miejsca i dowiezie ich precyzyjnie tam, gdzie potrzebują dojechać..." .

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: