Ekologiczny oraz nowoczesny samochód drukowany w 3D ma być szybki a także lekki. z uwagi na na nieduży poziom spalania uchodzić ma za auto ekologiczne. Chodzi o Shell Concept Car, którego elementy drukowane są w 3D.

Shell Concept Car został skonstruowany przez firmę Shell oraz Geo Technology w następstwie „Project M". Według Centrum Druku 3D konstruktorzy samochodu bazowali na schemacie z 2010 roku autorstwa Gordona Murray'a. The Shell Concept został zbudowany z myślą o zmniejszeniu poziomu zużycia energii. Wylicza się spadek zużycia energii o 34% w zestawieniu z typowymi samochodami miejskimi.

Druk 3D umożliwił stworzenie małego pojazdu miejskiego. Spalanie pojazdu utrzymuje się na poziomie 2, 64 l na 100 km, zakładając średnią prędkość w granicach 70 km/h. Karoseria pojazdu stworzona została z włókna węglowego. Surowiec ten poddaje się recyklingowi. Wóz wykonany został z myślą dla 3 osób, ma wymiary 1,5 m na 2,5 metra. Waży zaledwie 550 kilogramów. Należy podkreślić, iż Gordon Murray zaprojektował wiele pojazdów wyścigowych. W jego dorobku znajdziemy wozy takie jak T. 25 lub McLaren F1. Są one elementem inspirującym pracowników podczas konstytuowania lekkiego a także nowoczesnego Shell Concept Car. Pomiary dowodzą, że pojazd ten może osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 156 km na godzinę. Wóz w blisko 15,8 sekundy rozpędza się do prędkości 100 km/h. Gordon Murray twierdzi, iż Shell Concept Car będzie nie tylko samochodem który sepłnia standardy obecnych czasów, ale też pewnego typu kanonem do naśladowania przy produkowaniu następnych pojazdów energooszczędnych.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: