Zakup używanego samochodu jest dla nabywcy sporym wyzwaniem. Wielu kierowców decyduje się na używane pojazdy z gwarancją. Co to oznacza i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Używany samochód z gwarancją – czyli jaki?

Ogromna konkurencja na rynku motoryzacyjnym sprawia, że sprzedawcy dokładają wielu starań, aby ich oferty prezentowały się na tle konkurencji bardzo atrakcyjnie. Za doskonały przykład mogą tutaj posłużyć używane samochody z gwarancją. Należy pamiętać, że nie chodzi tu o gwarancję fabryczną udzielaną przez producenta, ale o tzw. gwarancję serwisową, jakiej udzielają sprawdzeni sprzedawcy używanych pojazdów, np. serwis Używane Jak Nowe. Taką gwarancję należy traktować jako formę zabezpieczenia przed usterkami, co ma zachęcić potencjalnych nabywców do zapoznania się z ofertą danego salonu. Bardzo często przedmiotem sprzedaży są w tym przypadku auta popularnych marek takich jak np. Opel, Ford czy Honda. Warszawa to główny punkt na mapie Polski, gdzie prowadzona jest sprzedaż używanych samochodów z gwarancją.

Używany samochód z gwarancją – na co zwrócić uwagę?

Warunki gwarancji serwisowej różnią się w zależności od sprzedawcy, dlatego należy dokładnie się z nimi zapoznać. Niektórzy dealerzy wymagają napraw wykonywanych wyłącznie w autoryzowanych serwisach, inni zaś akceptują naprawy w serwisach niezależnych. Konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego samochodu i zapoznanie się z jego dokumentacją. Należy też zabrać go na jazdę próbną i do zaufanego mechanika.

Używany samochód z gwarancją – dlaczego warto?

Kluczową przesłanką przemawiającą na korzyść używanych aut z gwarancją jest to, że ich stan prawny oraz pochodzenie nie budzą żadnych wątpliwości. Dealerzy we własnym zakresie poddają je fachowym oględzinom na stanowiskach mechanicznych, a czynności te są udokumentowane stosownym protokołem. Dzięki gwarancji klient może sporo zaoszczędzić na naprawach. Bardzo często samochody używane z gwarancją to pojazdy poleasingowe, wśród których nierzadko trafiają się prawdziwe perełki.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: