W naszym kraju, podobnie jak w wielu państwach posiadanie samochodu jest niemal niezbędne dla mnóstwa osób. Niemniej jednak, prócz samego auta, istnieje parę zasadniczych detalów, które powinny być w każdym aucie, uwzględniając zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. Niżej opisujemy główne wyposażenie auta, które warto mieć zawsze na podorędziu.

Trójkąt ostrzegawczy i kamizelka odblaskowa - wartość w kwestii bezpieczeństwa

Przede wszystkim warto wspomnieć jedne z najważniejszych dodatków w przypadku usterki lub incydentu drogowego. Trójkąt ostrzegawczy ulokowany w widocznym miejscu zawiadamia inne pojazdy o zagrożeniu na drodze, zaś kamizelka odblaskowa wzmacnia widoczność kierowcy w sytuacji słabej widoczności.

Apteczka pierwszej pomocy - podstawowe wyposażenie bezpieczeństwa

Każdy kierowca ma obowiązek być przygotowany na ewentualne drobne urazy bądź skaleczenia. Apteczka pierwszej pomocy obejmująca bandaże, plastry, środki odkażające a także podstawowe farmaceutyki obniżające ból jest niezbędna w każdym pojeździe.

Wartościowy sprzęt w samochodzie - klucz do kół

W sytuacji konieczności wymiany opony, właściwy klucz do kół może być podstawowym czynnikiem bezpieczeństwa. Jakkolwiek współczesne samochody w wielu przypadkach są zaopatrzone w ten liczący się element, wskazane jest zdawać sobie sprawę, iż niekoniecznie jest on tradycyjnym wyposażeniem. Tym samym przed każdą podróżą powinno się sprawdzić, czy narzędzie jest w bagażniku. Dysponowanie tym narzędziem jest w stanie zdecydować o sprawnym i bezpiecznym przeciwdziałaniu sytuacji awaryjnej. To nieznaczny uczynek, jednakowoż poważnie działa na skalę przygotowania kierowcy do radzenia sobie z nieprzewidzianymi incydentami na drodze.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe - gaśnica w pojeździe

Obecność małej gaśnicy w aucie ma znamienny wpływ na redukowanie przypuszczalnych uszkodzeń w przypadku ewentualnego pożaru samochodu. Kluczowe jest, ażeby kierowcy zdawali sobie sprawę z funkcji, jaką pełni gaśnica w przypadkach awaryjnych. Polski kodeks klarownie formułują obowiązek posiadania gaśnicy w każdym samochodzie, a to podkreśla jej znaczącą rolę w dbaniu o bezpieczeństwo w trakcie drogi. Niezbędne jest też regularne kontrolowanie daty ważności gaśnicy, a to gwarantuje, iż w razie potrzeby będzie gotowa do sprawnego działania. Ten obowiązek przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Awaryjne zabezpieczenie - koło zapasowe lub zestaw naprawczy

W razie pojawienia się kwestii, w której dochodzi do przebicia opony, najistotniejszym szczegółem bezpieczeństwa staje się posiadanie zarówno koła zapasowego, jak i zestawu naprawczego z pompką. To dwie alternatywne opcje, które mogą z pewnością wpłynąć na efektywne rozwiązanie problemu na drodze. Dziś auta częstokroć są zaopatrzone w komplet naprawczy, który mieści kompresor z pompką a także dodatkowe preparaty do reperacji opony. Ta opcja umożliwia przygotowawcze asekurowanie przedłużonej jazdy w razie małych uszkodzeń. Niemniej równie istotne jest posiadanie koła zapasowego, które może być niezrównane w przypadkach, kiedy reperacja opony nie jest możliwa lub jest karkołomna. Regularne badanie ciśnienia w kołach i przydatności koła zapasowego jest rozstrzygającym fragmentem dbania o bezpieczeństwo w czasie jazdy. Odpowiednie ciśnienie w oponach wpływa na komfort jazdy, ekonomię paliwa a także trwałość opon. Staranne kontrolowanie stanu koła zapasowego z kolei sprawia, że w przypadku konieczności jesteśmy przeświadczeni, iż to bezpieczna alternatywa w razie awarii.

Akcesoria dla przejrzystego widoku - płyny do czyszczenia szyb i luster

Systematyczna troska o czystość szyb i lusterek stanowi bazę zachowania perfekcyjnych warunków widoczności w trakcie jazdy. Dzisiejsze preparaty do czyszczenia szyb, dostępne w różnych odmianach niezwykle efektywnie usuwają zanieczyszczenia, ale także eliminują poblaski, a to wpływa na powiększenie wygody i bezpieczeństwa podróży. Czyste szyby osłabiają odblaski światła, co potem pomaga unikać możliwych zagrożeń sprzężonych z rażeniem światłem w ciągu nocy. Co więcej zachowanie lusterek w nieskazitelnej przejrzystości wyklucza wszystkie utrudnienia w precyzyjnym doglądaniu otoczenia, co powiększa atencję kierowcy w czasie jazdy.

Dokumenty samochodowe

Zgodnie z obowiązującymi kodeksami w naszym kraju, każdy kierowca zobowiązany jest mieć przy sobie aktualne dokumenty samochodowe, zaś ich brak względnie niekompletność są w stanie rodzić skutki prawno-administracyjne. Pośród głównych dokumentów, jakie muszą być nieustannie osiągalne w ciągu jazdy, trzeba wyliczyć dowód rejestracyjny pojazdu, polisa OC (odpowiedzialności cywilnej) i dowód osobisty kierowcy. Teraz prowadzący nie musi wszystkiego przewozić w samochodzie.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: