Robot - samochód Google wywołuje spore niebezpieczeństwo na drogach.

Władze Kaliforni zmusiły Googla do upublicznienia danych dotyczących bezpieczeństwa testowanych przez niego automatycznych samochodów.

Jak się okazało, między wrześniem 2014 roku a listopadem ubiegłego roku było aż 13 sytuacji, kiedy człowiek siedzący w aucie zmuszony był do przejęcia prowadzenia, w celu zapobiegnięcia wypadkowi, z czego 11 razy chodziło o poważną kolizję.

Ujawnione statystyki pokazały, iż sumarycznie samochody - roboty przejechały przez te 15 miesięcy 683 tysiące kilometrów, kierowca zawsze przebywał w samochodzie. Przez ten czas 272 razy doszło do sytuacji, gdy samochód "prosił" człowieka o przejęcie kontroli nad pojazdem. Ponadto 69 razy to kierowca z własnej inicjatywy przejmował kontrolę, gdy uznawał, że coś jest nie tak. Symulacje, które później przeprowadzono, potwierdziły, iż kierowcy mieli rację w 13 przypadkach, a ich szybka reakcja ratowała samochód przed wypadkiem.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: