W ostatnim czasie IDC informowało, iż zeszły kwartał był na światowym rynku smarfonów rekordowym okresem. Najnowsze szacunki Gartnera potwierdzaja te wyniki.

Zgodnie z ich ustaleniami w trzecim kwartale sprzedano na świecie 353 mln smartfonów, co oznacza, że sprzedało się ich więcej o 15,5% w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

Największą ilość sprzedanych smartfonów, bo aż 83,59 mln ma na swoim koncie koreański Samsung, stanowi to blisko 24% wszystkich urządzeń, które trafiły w omawianym czasie na rynek. Apple ma 13,1% udziałów w rynku, przy 46,06 mln sprzedanych iPhone'ów. Chiński Huawei zanotował sprzedaż 27,26 mln urządzeń, co stanowi 7,7% udziałów w rynku, Lenovo - 4,4% ze sprzedażą na wysokości 17,44 mln smartfonów, Xiaomi 4,9% udziałów na rynku ze sprzedanymi 17,2 mln urządzeń. Reszta sprzedanych smartfonów innych producentów to 161,3 mln, co daje łącznie 45,7% udziałów w rynku.

Fakt pojawienia się w sprzedaży na rozwijających się rynkach smartfonów w niższych cenach zwiększył sprzedaż tych urządzeń w grupie osób, które dotychczas posiadały tradycyjne modele. W związku z niewielką różnica cenową zacżeli się oni decydowac na zakup nowych urządzeń. Jak podaje Anshul Gupta, dyrektor do spraw badań w Gartnerze na rynkach rozwijających się we wspomnianym kwartale sprzedaż smartfonów wzrastała znacznie szybciej niż na całym rynku. Zanotowano wzrost o 18,4%, zaś na dojrzałych rynkach ten wzrost wyniósł 8,2%

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: