Komputer jako gadżet dodawany do magazynu? Na dodatek za jedyne 5 dolarów, to jest około 20zł? Okazuje się, że jest to możliwe, a tym komputerem jest Raspberry Pi Zero.

"Sercem" tego niezwykłego małego komputera jest układ Broadcom BCM2835, którego domyślne taktowanie to 1GHz. Taka specyfikacja sprawia, że jego wydajność wzrasta o blisko 40% w stosunku do jego poprzednika. Do nowego modelu dodano 512 MB RAM-u LPDDR2. Urządzenie wyposazone jest dodatkowo w slot na karty microSD, złącze microUSB oraz mini-HDMI, jak również 40-pinowy interfejs GPIO. A wszystko to na płytce, której wymiary wynoszą 30mm x 65mm x 5mm

Komputer pracuje na systemie Raspbian, umożliwiając wykorzystywanie wielu aplikacji, na przykład znanego Scratcha, Sonic Pi, czy Minecrafta. Komputer dostępny jest już w USA oraz w Wielkiej Brytanii. Dodatkową ciekawostka jest fakt, iż wszyscy którzy zaopatrzą się w najnowszy numer magazynu "MagPi" otrzymają Raspberry Pi Zero gratis.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: