Pewna programistka przeżyła niemałe zdumienie, gdy odkryła wielką lukę w aplikacji Gmail, za sprawą której można w łatwy sposób podszyć się pod kogoś innego. Jaka jest odpowiedź Googla na to odkrycie?

Wystarczy wprowadzić dwa dodatkowe znaki, by odbiorca do którego chcemy wysłać maila otrzymał ją od fałszywego nadawcy. Niezwykle łatwy, a zarazem bardzo skuteczny chwyt polega na tym, że należy dodać dwa symbole przed adresem poczty email oraz po nim - jeżeli w okienku nadawcy wprowadzimy ""Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."", odbiorca maila dostanie wiadomość od "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.". Co istotne, zostanie ukryty prawdziwy adres, z którego mail został wysłany.

Sposób wymyślony przez programistkę Yan Zhu, która działa na Androidzie, uznany został za niezwykle niebezpieczny, choć nie dotyczy ona stricte kwestii bezpieczeństwa. Na razie nie jest wiadome co Google zamierza z tym zrobić, wszak o luce wiadomo już od października.

 

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: