Książka napisana przez komputer

Indeks zawodów, w których ludzie zastępowani są przez maszyny, ciągle poszerza się. W bieżącym roku został dodany kolejny z nich, a chodzi o zawód powieściopisarza. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to okazuje się, iż dzięki sztucznej inteligencji da się wykreować prawdziwą  powieść.

Informację dotyczącą tej kwestii właśnie wydali naukowcy z Uniwersytetu Przyszłości w Hakodate, którzy cały czas optymalizują przygotowany przez siebie prototyp. Ogłosili oni, iż zbudowana przez nich sztuczna inteligencja napisała niedługą powieść, jaka została zakwalifikowana do kolejnego etapu japońskiego konkursu literackiego „Hoshi Shinichi Literary Award”. Wypada wprawdzie wspomnieć o tym, że machina nie uformowała całej opowieści od początku do końca, ponieważ w jej tworzeniu partycypował cały zespół specjalistów. To oni nakreślili ogólną fabułę powieści oraz zaproponowali rzeczowe frazy i słowa, a dopiero później do akcji przystąpiła maszyna.

Jaki jest tytuł powieści? Cóż, ma on sporo wspólnego z rzeczywistością, albowiem w luźnym tłumaczeniu oznacza „Dzień, w którym komputer napisał powieść”. Choć jest to bardzo istotne w naukowym świecie wydarzenie, to należy nadmienić, iż literacki konkurs imienia Hoshi Shinichi jest wyjątkowy, albowiem dopuszcza do rywalizacji prace przygotowane przy udziale sztucznej inteligencji. W tegorocznej edycji na 1450 dopuszczonych do rywalizacji prac, tworzonych z udziałem sztucznej inteligencji powstało aż 11. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ Hoshi Shinichi jest pisarzem zajmującym się tematyką science-fiction.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: