Sztuczna inteligencja AlphaGo

AlphaGo to AI - artificial intelligence przygotowana przez inżynierów z Google i DeepMind. Wspólnie wykreowali oni system, łączący konwencjonalne metody sztucznej inteligencji, polegające na rozpatrywaniu wszelkich możliwych lokalizacji przy pomocy stworzonego drzewka zapytań, z techniką głębokiego maszynowego uczenia (deep learning).

Sztuczna inteligencja AlphaGo na początku marca tego roku zwyciężyła z 18-krotnym mistrzem świata w grze Go. Osiągnięty wynik jest imponujący - maszyna zwyciężyła 4:1, a pokonanie Lee Sedol'a pozostanie zapamiętane na dobre. Tak fenomenalne zwycięstwo nasiliło apetyty ekspertów z Chin. Uznali oni, że skoro istota ludzka nie jest już dla AlphaGo wyzwaniem, to przypuszczalnie lepszym oponentem będzie inna maszyna. Inżynierowie z Państwa Środka zaprojektowali dlatego ChinaComputer Go, czyli system sztucznej inteligencji, który ma być godnym oponentem dla AlphaGo. Naukowcy z Chin chcą wyzwać na pojedynek sztuczną inteligencję stworzoną przez Google i DeepMind. Póki co nie jest wciąż ustalone, w jakim czasie oraz według jakich zasad odbędzie się starcie, jednak bez wątpienia maszyny będą grać ze sobą w Go.

Należy przy tym nadmienić, że chociaż pojedynek AlphaGo z Lee Sedolem odbył się w Korei Południowej, to gra w Go powstała w starożytnych Chinach. Z tej właśnie przyczyny planowany pojedynek pomiędzy amerykańską i chińską sztuczną inteligencją może być niezwykle ciekawy. Kto wie, może okazać się, że w przyszłości opisywane pojedynki sztucznej inteligencji będą codziennością oraz pozwolą rozstrzygnąć, jaki układ AI jest lepszy?

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: