Grupa studentów, którzy niedawno tworzyli łaziki marsjańskie na Politechnice Wrocławskiej, wypuszcza na rynek pierwszego łazika... ziemskiego! Nowy łazik nazywa się Turtle. To czterokołowy robot, który w ma za zadanie zachęcać do spędzania większej ilości czasu poza domem.

turtle 03 swEksploracja kosmosu jest obecnie tak popularnym tematem, iż łatwo zapomnieć, jak wyjątkowe miejsca kryje nasza planeta Ziemia. Z tego powodu powstał Turtle - pierwsza na świecie zdalnie sterowana platforma mobilna, zdolna do pracy w trudnym terenie a jednocześnie w cenie przystępnej dla prywatnego użytkownika. W dobie, gdy coraz mniej czasu spędzamy na dworze, Turtle zachęca do docenienia otaczających nas miejsc. Łazik Turtle ma wbudowaną kamerę Full HD oraz manipulator. Robotem steruje się zdalnie przy użyciu aplikacji, której wygląd inspirowany był centrami kontroli misji kosmicznych. Łazik daje możliwość nagrywania filmów a także robienia zdjęć z obrazu przesyłanego użytkownikowi na bieżąco.

Łazik oprócz wbudowanych funkcji umożliwia podłączenie zewnętrznej elektroniki i edytowanie oprogramowania open-source. Za sprawą takiego rozwiązania jedynym limitem zastosowań jest wyobraźnia użytkownika. Turtle jest też znakomitym rozwiązaniem dla modelarzy, elektroników, i programistów, którzy chcą przetestować własne moduły na działającej platformie.

Turtle dostępny będzie w sprzedaży od sierpnia 2017. To wtedy zaczyna się kampania na Kickstarterze, która ma na celu ufundowanie pierwszej serii łazików. Twórcy Turtle’a szacują pierwszą produkcję na 40-70 sztuk. Łaziki będą w całości składane we Wrocławiu.

SPECYFIKACJA:

  • Waga około 8 kg
  • Wielkość 400 x 400 x 350 mm
  • Wodoodporna konstrukcja oparta na aluminium lotniczym i stali nierdzewnej
  • Czterokołowy układ jezdny inspirowany łazikami NASA
  • Kamera Full HD - możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów łazikiem
  • Robotyczne ramię o udźwigu 0,5 kg
  • Oprogramowanie open-source na minikomputerze Rasberry Pi
  • Wbudowane wodoodporne wtyczki, m. in. ethernetowa
  • Aplikacja do zdalnego sterowania na tablet lub telefon
  • Do 4 godzin ciągłej jazdy

Zapraszamy na:
http://turtlerover.com/
https://web.facebook.com/TurtleRover/

turtle 02 cl

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: