Wynajem sprzętu budowlanego może dać nam naprawdę sporo korzyści finansowych i organizacyjnych. Wynajem sprzętu jest tańszy niż koszt jego kupna, a do tego eliminuje problemy związane w przyszłości z jego zbyciem. Optymalnie wykorzystujemy potencjał, dobierając specjalistyczny sprzęt do określonych prac, ograniczając tym samym koszty magazynowania. Gdy korzystamy z oferty rozbudowanej wypożyczalni, nie mamy problemu z pozyskaniem interesującego nas sprzętu, który może być dostarczony bezpośrednio na miejsce budowy. Jak wygląda wypożyczanie sprzętu budowlanego od strony formalnej?

Ramirent dobry dla każdego

W naszym artykule przyjrzymy się kryteriom formalnym, które należy spełnić przy wynajmie sprzętu od wypożyczalni Ramirent, która działa na terenie całej Polski. Zacznijmy od tego, kto może skorzystać z oferty wypożyczalni (w nawiasie podamy, jakie dokumenty potrzebne są przy pierwszym najmie):

  • spółki jawne, komandytowe, komandytowo-akcyjne, spółki Z.O.O., S.A. (dokumenty rejestrowe: KRS, REGON),
  • jednostki budżetowe, jednostki samorządowe (dokumenty rejestrowe: KRS, REGON, zamówienie podpisane przez kierownika jednostki),
  • osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą, spółki cywilne (dokumenty rejestrowe: REGON, wypis z CEIDG wszystkich wspólników, dowód osobisty właściciela lub wspólnika, umowa spółki cywilnej, w przypadku sprzętu powyżej 20 tys. zł zaświadczenie ZUS lub oświadczenie o płaceniu składek),
  • osoby fizyczne nieprowadzące działalności (dokument ze zdjęciem potwierdzający PESEL oraz drugi dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość lub karta kredytowa).

Na co poza dokumentami musimy zwrócić uwagę przy wypożyczaniu sprzętu?

Przy wynajmie sprzętu od wypożyczalni Ramirent musimy zwrócić uwagę nie tylko na oznaczony lub nieoznaczony czas wynajmu. W przypadku niektórych urządzeń i maszyn określony jest również godzinowy limit pracy, w tym przypadku za każdą dodatkową godzinę pracy naliczana jest opłata zgodnie z obowiązującym cennikiem. Nie są za to naliczane opłaty za niedziele i święta, co nie dotyczy rusztowań, kontenerów, czy dźwigów. Mamy możliwość negocjowania cen – szczególnie dotyczy to wynajmu flotowego, a więc wynajmu większej ilości urządzeń, dłuższego czasu wynajmu. Mamy też opcję skorzystania z usług dodatkowych wypożyczalni sprzętu budowlanego jak doradztwo techniczne, transport sprzętu, serwis, mycie maszyn, montaż oraz demontaż. W razie konieczności przy wynajmie sprzętu budowlanego pobierana jest kaucja. Wszystkie podstawowe zasady wynajmu sprzętu w wypożyczalniach sprzętu budowlanego Ramirent bez problemu znajdziemy na stronie www firmy.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: