Lato to dobry czas dla literatury, wszak mamy więcej czasu i na urlopie chętniej sięgamy po książki. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się literatura faktu. Tutaj mieszczą się bowiem różnorodne tytuły, których wspólnych mianownikiem są autentyczne wydarzenia. Po które warto sięgnąć w sierpniu i na początku września?

Literatura obozowa i wojenna - czyli relacje ostatnich świadków Holocaustu i czasu II wojny światowej

Dużą popularnością niezmiennie cieszy się literatura wojenna, a w szczególności obozowa. Nie wszystkie historie są bardzo smutne i przygnębiające i w niektórych można znaleźć również pozytywne historie. Po dużym sukcesie "Tatuażysty z Auschwitz" polecamy kolejną książkę, która ukazuje, że nawet w otoczeniu przerażającej rzeczywistości może narodzić się uczucie. Francesca Paci przedstawia historię miłości politycznego skazańca, a także obozowej tłumaczki, którym udaje się uciec z niewoli. "Miłość w Auschwitz" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników gatunku. Premiera planowana jest na 13 sierpnia, a jeśli nie chcecie jej przegapić koniecznie śledźcie zapowiedzi książek na stronie: https://allegro.pl/premiery/kalendarz-premier-ksiazkowych. Miłośników literatury opowiadającej o czasach drugiej wojny światowej z pewnością zainteresuje również książka pt. "Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy" Swietłany Aleksijewicz, która swoją premierę będzie miała tuż po wakacjach, a więc 2 września.Autorka skupia się na piętnie jaki pozostawiła w uczestnikach tamtych wydarzeń Wielka wojna ojczyźniana. Można dowiedzieć się więcej o losach małych wojowników, którym zostało odebrane dzieciństwo.

Coś dla miłośników literatury faktu i kryminałów

Jeśli chodzi o literaturę faktu to powodzeniem cieszy się również literatura dotycząca seryjnych morderców. Tutaj polecamy nową książkę Kamila Janickiego, który specjalizuje się w literaturze historycznej i nie prześlizguje się po tematach, a bardzo dokładnie je przedstawia. "Seryjni mordercy II RP" to pozycja, która spodoba się z pewnością również miłośnikom kryminałów. A jeśli o te ostatnie chodzi to bardzo wyczekiwana jest książka Grety Drawskiej pt."Rytuał". Opowiada historię ambitnej prokurator, która próbuje uwolnić się od mrocznej przeszłości i pojawi się w sprzedaży na koniec sierpnia.

Warto sięgać po ambitną literaturę, tę która może przenieść nas w inną rzeczywistość, wywołać refleksję czy też wywołać dreszczyk emocji. Wśród wielu różnorodnych pozycji i gatunków każdy może znaleźć coś dla siebie.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: